Orkiestra Dęta Gminy Szemud

Kapelmistrz Orkiestry : Wojciech Kubik tel: 502895462

wojsax@gmail.com

 

(2) Orkiestra Dęta Gminy Szemud | Facebook

Facebook

Facebook

Próby orkiestry odbywają się w każdy piątek w budynku OSP Bojano.

ZAPRASZAMY

Wójt Gminy Szemud Pan Ryszard Kalkowski oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych pasjonatów muzyki do współtworzenia Orkiestry Dętej Gminy Szemud.

Trwa otwarty nabór na zajęcia z nauki gry na instrumentach dętych takich jak: flet, klarnet, trąbka, saksofon, sakshorn, waltornia, puzon i tuba, a także instrumentach perkusyjnych.

Zapewniamy zajęcia indywidualne i sekcyjne prowadzone przez doświadczoną kadrę instruktorską, a takżę próby orkiestry prowadzone przez zawodowego Kapelmistrza.

Oprócz gry na instrumentach, można spodziewać się również innych benefitów, takich jak :

  • umiejętność pracy w grupie,
  • nawiązanie nowych znajomości,
  • koncertowanie na scenie oraz w trakcie różnych uroczystości,
  • miłej i koleżeńskiej atmosfery przeplecionej z muzyką.

PRZYJDŹ, ZOBACZ, ZAGRAJ I DOŁĄCZ DO ORKIESTRY !!!!

Orkiestra Dęta Gminy Szemud

Historia Orkiestry Dętej Gminy Szemud

Orkiestra Dęta Gminy Szemud swoją działalność rozpoczęła w 1998 roku jako Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Bojanie. Pierwszym jej Kapelmistrzem  był Franciszek Kunikowski.

W latach 2003 – 2011 Orkiestra była prowadzona przez Stefana Hewelta, w latach 2011-2016 przez Zbigniewa Kostrzewskiego, a w latach 2016-2020 przez Andrzeja Łysko.

Od stycznia tego roku Orkiestra jest prowadzona pod batutą Wojciecha Kubika.

Przez cały ten czas, a minęło już 23 lata, Orkiestra swoimi występami uświetnia większość uroczystości odbywających się w gminie Szemud i gminach ościennych. Uświetnia także uroczystości kościelne.

Orkiestra Dęta Gminy Szemud liczy obecnie 25 członków. W jej skład wchodzą uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studenci a także osoby aktywne zawodowo. Większość z tych osób to pasjonaci muzyki, którzy nie ukończyli szkół muzycznych. Teraz, po wielu latach nauki gry na instrumentach, pragną Pokazać Państwu swoją miłość do muzyki i zachęcić Państwa do aktywnego uczestniczenia w próbach orkiestry i obserwacji zarówno na żywo, jak również poprzez obserwację profilu fb.

Obecnie działania Orkiestry koncentrują się na rekrutacji nowych adeptów muzyki, dla których przygotowywana jest nowa sala prób, nowe instrumenty i umundurowanie, a także nowa oferta edukacyjna. Orkiestra Dęta Gminy Szemud znajduje się w strukturach GCKSiR w Szemudzie i jest wspierana finansowo przez Gminę Szemud.

DYRYGENT

Obecny Kapelmistrz Orkiestry Dętej Gminy Szemud na co dzień jest zawodowym żołnierzem- saksofonistą w Orkiestrze Reprezentacyjnej Marynarki w Gdyni. Absolwent Politechniki Gdańskiej swoją przygodę z muzyką rozpoczął od nauki gry na trąbce u ówczesnego kapelmistrza Orkiestry OSP w Bojano pana Stefana Hewelta. Następnie kontynuował naukę gry w Państwowej Szkole Muzycznej 1 st. w Wejherowie w klasie saksofonu u pana Andrzeja Łysko. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej 2 st. w Gdańsku Wrzeszczu w klasie saksofonu u pana Adama Wedta. Obecnie jest studentem 3 roku studiów licencjackich na Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Dyrygentury symfoniczno-operowej w klasie pana prof. Zygmunta Rycherta.