Od momentu swojego powstania, tj. od 1998r. nasza Orkiestra Dęta miała swą siedzibę w remizie OSP Bojano. Dzięki gościnności strażaków mogły się tam odbywać próby. Wszyscy zdawali sobie sprawę z trudnych warunków akustycznych panujących w remizie, z nie najlepszego rozwiązania klatki schodowej, braku miejsca do przechowywania nut i instrumentów, jednak radość muzykowania i życzliwość strażaków przewyższała niedogodności. Obecnie, od września 2021r. Orkiestra Dęta Gminy Szemud ma swoją nową siedzibę w Centrum Muzycznym w Kielnie i zaprasza do nauki na instrumentach i wspólnego muzykowania. Orkiestra prowadzona jest przez dwóch świetnych muzyków: Dariusza Wojciechowskiego, który zajmuje się sekcją instrumentów dętych blaszanych oraz Wojciecha Kubika, kapelmistrza Orkiestry.

Budynek zmodernizowanej remizy w Kielnie, na piętrze, tam gdzie dawniej działała biblioteka i WOK, obecnie mieści przestronne, jasne, doskonałe akustycznie i bardzo estetyczne pomieszczenia, w którym działać będzie CENTRUM MUZYCZNE zarządzane przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

28 sierpnia podczas uroczystego Otwarcia Centrum Muzycznego odbyła się próba dwóch orkiestr dętych – Orkiestra Dęta Gminy Spytkowice (wadowickie), w której na saksofonie gra sam Wójt  gminy Mariusz Krystian oraz Orkiestra Dęta Gminy Szemud. Obie zagrały pod kierunkiem naszego  kapelmistrza Wojciech Kubika. Trzeba powiedzieć, że sala prób jest doskonale przygotowana pod względem akustycznym. Grało ponad 50 instrumentów a muzyka brzmiała doskonale, nie męcząc słuchacza. Nic nie dudniło, nie zlewało się w kakofonicznym bezładzie a wręcz pozwalało usłyszeć prawdziwe, nieprzekłamane brzmienie instrumentów. Kto chciałby posłuchać nagrania z próby zapraszamy na profil fb Gminnego Centrum Kultury, Sportu I Rekreacji w Szemudzie, tam znajdują się dwa fragmenty muzyczne. Z pewnością zespoły będą zapraszały na swoje koncerty i pokazy, będzie więc okazja poznawania obiektu.

Zapraszamy dzieci, młodzież ale również dorosłych do korzystania z naszej oferty. Zapraszają Szemudzkie Małolaty, zaprasza Orkiestra Dęta Gminy Szemud. Oba zespoły prowadzone są przez profesjonalistów ale i ludzi po prostu kochających muzykę. Może nie m sensu wozić dzieci do Trójmiasta na zajęcia do domów kultury, kiedy tuż za miedzą mamy bardzo dobre możliwości kształcenia talentów.

Aleksandra Perz

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z otwarcia Centrum Muzycznego.