„Nasza Pracownia”

Po wakacjach wznowiliśmy w GCKSiR w Szemudzie warsztaty „Nasza Pracownia” dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych i seniorów.

W październiku szydełkowaliśmy, wyplataliśmy koszyki z wikliny papierowej oraz tworzyliśmy obrazy olejne o różnej tematyce.

W listopadzie działaliśmy w następujących zagadnieniach: „Pejzaż jesienny” akwarele farby i kredki; „Praca przestrzenna w glinie ceramicznej”; oraz malarstwo olejne – inspiracja własna.

Grudzień: „Kartki świąteczne Boże Narodzenie” origami, kolaż; „Świąteczne ozdoby drewniane” deqoupage; malarstwo olejne – inspiracja własna. Nasze kartki świąteczne wystawiliśmy do sprzedaży na „Mikołajkowych Targach Artystycznych – Szemud 2023”.

W styczniu mieliśmy następujące tematy: „Witraż” malowanie przedmiotów ze szkła; „Abstrakcja” akryle, papier; malarstwo olejne- pomysł własny.

Luty: „Kwiaty” pastele suche, papier; „Architektura” pastele olejne, zdjęcia, papier; malarstwo olejne- inspiracja własna.

W marcu planujemy zajęcia w dniach 15 i 22: „Kartka wielkanocna” quilling; „Linoryt” – temat dowolny; malarstwo olejne – inspiracja własna.

W trakcie warsztatów powstają bardzo ciekawe i oryginalne prace. Najbardziej lubianą techniką jest malarstwo olejne na płótnie. W  trakcie kolejnych ćwiczeń widoczny jest rozwój uczestników, co bardzo cieszy.

Karina Treder

Nasz pracownia - fotorelacja