„NASZA PRACOWNIA”- WARSZTATY ARTYSTYCZNE

W GCKSIR W SZEMUDZIE

W warsztatach „Naszej Pracowni” uczestniczą dzieci i młodzież oraz dorośli i seniorzy.

W wakacjach (21 lipca) młodzież brała udział w zajęciach w technice malarstwa olejnego, tematem była „Abstrakcja”.

Również w dniach 11-go i 18-go sierpnia odbyły się lekcje w obu grupach wiekowych. Tworzyliśmy pejzaż – kopię obrazu oraz „Martwą naturę” z obserwacji. Techniki: malarstwo olejne oraz akrylowe, ołówki. Czas trwania warsztatów: dwie godziny dla młodzieży i dla dorosłych trzy godziny. Powstały bardzo ciekawe prace.

Po wakacjach wznowiliśmy warsztaty w nowym roku kulturalnym, odbyły się one 13-go i 27-go października. Głównie pracowaliśmy w technice malarstwa olejnego, które jest ulubioną techniką uczestników. Szydełkowaliśmy też chusty z włóczki, wyplataliśmy koszyki z wikliny papierowej. 10-go listopada oprócz malarstwa olejnego rysowaliśmy pejzaż kredkami akwarelowymi oraz farbami.

W ramach warsztatów przygotowujemy również młodzież do wstępnych egzaminów praktycznych do liceum plastycznego.

Najbliższe zajęcia „ Naszej Pracowni” odbędą się 24-go listopada: „Lampion z gliny ceramicznej” oraz malarstwo olejne w temacie dowolnym. Również 8-go grudnia: Kartki świąteczne origami, kolaż; malarstwo olejne. Stałe godziny dla dzieci i młodzieży 15.00-16.30 oraz dla dorosłych i seniorów 17.00-19.00, dwa piątki w miesiącu.

Zapraszamy chętnych do zapisywania się, są jeszcze miejsca wolne.

Karina Treder