Parafia rzymskokatolicka pw. Św. Jadwigi Królowej w Bojanie wraz z Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie zapraszają na doroczny Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się tradycyjnie w święto Objawienia Pańskiego, potocznie zwanym świętem Trzech Króli,  a będzie to 6 stycznia w parafialnym kościele w Bojanie, o godz. 17.00.

W Koncercie z repertuarem kolędowym wystąpią Żeński Zespół Wokalny i Schola Dziecięca „Jagiellonki” oba zespoły działają przy bojańskiej parafii. Od początku ich istnienia – już od 24 lat, prowadzi je  Aleksandra Perz. Gościnnie zagra Orkiestra Dęta Gminy Szemud pod kierunkiem Wojciecha Kubika. Z zespołem zaśpiewają Małgorzata Kaszubowska, Jarosław Timur Gawryś oraz Aleksandra Perz.

Gościem specjalnym Koncertu będzie duet „L’ aperitif”, który wystąpi w programie „L’APERITIF ŚWIĄTECZNIE”. Jest to wyjątkowa, bożonarodzeniowa odsłona duetu, który tworzą wokalistka Daria Zaradkiewicz oraz akordeonista Paweł A. Nowak.
Zapraszamy na koncert kolęd i świątecznych melodii zakorzenionych w polskiej tradycji, ale i nie tylko! Niepowtarzalne aranżacje, charyzmatyczny wokal oraz piękne brzmienie koncertowego akordeonu – sprawią, że magia Świąt zostanie zamknięta w dźwiękach!

Naszą miłą gwiazdką będzie młodziutka skrzypaczka Zoja Syguda. Mieszkanka Koleczkowa, zaledwie od 3,5 roku ucząca się gry na skrzypcach w wejherowskiej Szkole Muzycznej a już odnosząca znaczące międzynarodowe sukcesy. Tylko w ostatnim czasie wygrała Grand Prix w III Ogólnopolskim Konkursie Młodzi Muzycy grając z wirtuozerią repertuar znacznie wykraczający ponad standardowe umiejętności dziecka. Wzięła udział w talent show na Węgrzech, gdzie przez zasiadającą w Jury divę operową Alicję Węgorzewską została nazwana „nadzieją polskiej wiolinistyki”. A sukcesów na jej koncie jest znacznie więcej. Warto zatem cieszyć się świąteczną atmosferą i rozbrzmiewającą w najróżniejszych barwach muzyką skomponowaną specjalnie na Boże Narodzenie.

Zapraszamy!