KOLORYT KASZUB

XI Powiatowo Gminny Plener Malarski – Szemud 2017…

…przeszedł już do historii.  Tegoroczny plener trwał 4 dni i zaowocował wspaniałymi pracami artystów malarzy, pogłębieniem kontaktów, nawiązaniem nowych znajomości a może i przyjaźni. W tegorocznym plenerze wzięło udział 26 malarzy i tyleż prac pozostało na własność Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie. Jury wyłonione  spośród uczestników oraz organizatorów, za najlepszą pracę tegorocznego pleneru uznało obraz pt. „ Gdynia – miasto z morza” autorstwa Bogusławy Bach z Wejherowa. Innym obrazem, który został wyróżniony jest dzieło Teresy Ellwart ze Strzepcza.

Zapach farb, terpentyny, skupienie, czasem głośne rozmowy i śmiech tworzyły niepowtarzalną atmosferę tegorocznego pleneru. Dużo rozmów o sztuce, tworzeniu, o warsztacie malarza, o poezji i muzyce. Niezapomniane chwile. Malarze wzajemnie inspirowali się, wymieniali wiedzą i doświadczeniem. Aż żal, że to święto sztuki minęło tak szybko a następne dopiero za rok…

Powstałe podczas pleneru prace będzie można oglądać już w październiku w GCK,SiR a jeśli ktoś z Pastwa chciałby mieć któryś obraz u siebie w domu, to oczywiście taka możliwość istnieje – zapraszamy do ich zakupu właśnie w GCK,SiR w Szemudzie.

Aleksandra Perz