III GMINNY DZIEŃ KOBIET
czyli
MARCOWY WIECZÓR KABARETOWY

Wójt Gminy Szemud oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji zapraszają Państwa do niebanalnego spędzenia wieczoru poprzedzającego Dzień Kobiet z aż trzema wiodącymi kabaretami w Polsce. Wystąpią Łowcy.B, Koń Polski oraz Czesuaf.

Łowcy. B swoją działalność rozpoczął z przytupem wygrywając w ciągu pierwszych dwóch lat niemal wszystkie liczące się festiwale. 1 nagroda na Pace, Grand Prix Mulatki, Grand Prix na Wyjściu z Cienia oraz Grand Prix Przewałki. Oprócz tego Łowcy.B wygrali festiwal kabaretu w Zielonej Górze i zdobyli kilka koryt na rybnickim Ryjku. Spektakl Łowców to wybuchowa mieszanka spontaniczności i dużej ilości improwizacji. Jako jedyni w swoich spektaklach grają muzykę na żywo, w autorskich kompozycjach. Aktualnie kabaret występuje w składzie Bartosz Gajda, Bartosz Góra, Maciej Szczęch, Sławomir Szczęch.

Koń Polski występuje już ponad ćwierć wieku a karierę rozpoczął od zdobycia Grand Prix na I Przeglądzie Kabaretów Paka w Krakowie. Potem były „Złota Szpilka” Lidzbarskich Biesiad Satyry i Humoru i wiele, wiele innych. Kabaret ma na koncie dwa seriale telewizyjne – Badziewiakowie i Skarb Sekretarza. Jest gospodarzem największej imprezy kabaretowej w kraju – Festiwalu Kabaretu w Koszalinie transmitowanego na żywo przez telewizję. Ma na koncie kilkanaście wyjazdów zagranicznych gdzie występował dla Polonii.  Wszystkim kojarzy się z najbardziej znaną kabaretową parą w kraju – Marianem i Helą. Kabaret tworzą Leszek Malinowski – autor , reżyser , szef , „Badziewiak”, ”Stasiek Górecki,  „Hela – żona Mariana”. Waldemar Sierański – współpraca autorska , „Marian”,”Szeregowy Maślanka”, „Majkel” oraz wychowanka Teatru Muzycznego w Gdyni Maria Borzyszkowska –  dziennikarka, urzędniczka stanu cywilnego, wokalistka.

Kabaret Czesuaf od 2002 r. rozśmiesza widzów w całej Polsce. Przez ten czas grupa stworzyła kilkanaście autorskich programów komediowych, zdobyła nagrody na największych festiwalach kabaretowych i wystąpiła w najważniejszych realizacjach telewizyjnych. Najbardziej rozpoznawalne skecze kabaretu to m.in. „Mowa Nienawiści”, „Schronisko” i „The Ponic”. Najnowszy program kabaretu nosi tytuł „Rewizyta” i można go zobaczyć na żywo na scenach całej Polski. Kabaret tworzą – jak sami piszą, trzej  fajni faceci: Wojtek Kowalczyk,  Maciek Morze i Tomek Nowaczyk oraz jedna fajna babka – Olga Łasak.

Panowie, kwiaty wręczcie swoim damom już rano a wieczorem przyjdźcie razem spędzić miły wieczór w kabaretowym nastroju.

07 marca, godz. 18.00, Hala Widowiskowo – Sportowa w Szemudzie.

Aleksandra Perz

więcej