GMINNE ZAWODY W SZTAFETACH SPRAWNOŚCIOWYCH rocznika 2009 i 2010

W dniu 18 marca 2019 roku na Hali Widowiskowo-Sportowej w Szemudzie odbyły się po raz pierwszy w naszej gminie zawody w sztafetach sprawnościowych dzieci. Zawody te są  wpisane do Wojewódzkiego Kalendarza Imprez Sportowych w ramach Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych. Zespoły do rywalizacji w sztafetach składają się z 16 uczniów jednej szkoły, po cztery dziewczynki i czterech chłopców z danego rocznika. W sztafetach wyznaczonych jest 10 konkurencji, z których na początku zawodów losuje się 5  do przeprowadzenia podczas danego turnieju. W zawodach w Szemudzie wystartowało 6 szkół podstawowych z naszej gminy: Szkoła Podstawowa w Bojanie, Szkoła Podstawowa w Kielnie, Społeczna Szkoła Podstawowa w Dobrzewinie-Karczemkach, Szkoła Podstawowa w Jeleńskiej Hucie, Szkoła Podstawowa w Łebnie i Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie. W wyniku zaciętej rywalizacji zwycięstwo i awans do zawodów szczebla powiatowego zapewniła sobie Szkoła Podstawowa w Bojanie. Poniżej przedstawiam „podium” rozegranych po raz pierwszy w naszej gminie: Sztafet Sprawnościowych rocznika 2009 i 2010.

  1. Szkoła Podstawowa w Bojanie 22 pkt. (Górnowicz Aleksandra, Smolarek Monika, Zwolak Nina, Rynkiewicz Lena, Urban Maciej, Czarnocki Szymon, Pazik Tymoteusz, Mroczkowska Amelia, Zamojska Julia, Reich Michalina, Komarzeniec Radosław, Kurkul Szymon, Budzisz Aleksandra.
  2. Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie 21,5 pkt. (Angel Mateusz, Lange Kamil, Bendzmer Piotr, Wysocki Oskar, Kuczkowska Angelika, Formela Oliwia, Labuda-Slas Roksana, Bach Oliwia, Rychert Jan, Hewelt Szymon, Miotk Nikodem, Dempc Eryk, Domarus Maja, Domarus Tatiana, Formela Liliana, Cyman Nadia)
  3. Szkoła Podstawowa w Kielnie 21 pkt. (Kopp-Ostrowska Julia, Krampa Zuzanna, Natzke Maciej, Orzechowski Jakub, Szymański Dawid, Toporek Piotr, Cempa Urszula, Rohde Kinga, Struck Nikodem, Treder Igor, Frankowski Kamil, Sykut Lena, Bieszke Nikola, Hewelt Oliwia, Ocalewski Szymon, Rohde Adela)

Gratuluję i dziękuję wszystkim zawodnikom za walkę i zaangażowanie. Jak widać po punktacji różnice pomiędzy poszczególnymi zespołami były naprawdę niewielkie i walka trwała do samego końca. Szkole Podstawowej w Bojanie życzę udanego występu na zawodach powiatowych.

Tomasz Stein