Szanowni Państwo!

Zapraszamy gorąco na Dożynki Gminne – Szemud 2019, które odbędą się tradycyjnie w pierwszą niedzielę września, co w tym roku przypada dokładnie 1.09.

Uroczystość rozpocznie się Mszą św. w intencji rolników, w kościele pw. Św. Mikołaja w Szemudzie. Mszy przewodniczył będzie Ks. dr hab. Robert Kaczorowski a brać będą w niej udział władze samorządowe, wszystkie zaproszone delegacje zaprzyjaźnionych gmin, delegacje sołectw oraz pozostali wierni. W tym roku gospodarzem dożynek jest sołectwo Grabowiec a starostami są mieszkańcy tej wsi  państwo Dorota i Piotr Gruba.

Po Mszy św. spod kościoła ruszy uroczysty orszak maszyn rolniczych oraz najdziwniejszych pojazdów dożynkowych. Ten barwny korowód został zapoczątkowany kilka lat temu, obecnie już na stałe wpisał się w obchody Dożynek w naszej gminie i gromadzi na ulicach Szemuda rzesze mieszkańców i gości.

Na plac Dożynkowy – czyli boisko sportowe w Szemudzie obok SKRu zapraszamy od około godz. 14.30. Tam przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo atrakcji.

 

Rozkład jazdy autobusów PKS Gdynia