W dniach 21-22.04 braliśmy udział w VI Grand Prix Tczew, jednej z większych imprez karate w Polsce. Ponad 760 osób z 59 klubów, z 7 państw (Polki, Anglii, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Finlandii oraz Rosji), walczyło o medale i puchary. Tczewski turniej był to również kolejny turniej zaliczany do Pomorskiej Ligi Karate, za wygranie której zawodnicy dostają nagrody na dalszy rozwój swojej kariery. Nasz klub zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej klubów zdobywając 6 złotych,5 srebrnych oraz 10 brązowych ustępując tylko dwóm najlepszym klubom z Ukrainy. Do sukcesu przyczynili się w dużym stopniu mieszkańcy gminy Szemud:

– srebrny medal Sandry Lieske w kategorii kumite kadetek open,
– brązowy medal Sandry Lieske w kategorii kumite kadetek +54kg,
– brązowe medale Adama Piotrkowskiego w kategoriach kumite kadetów -70kg oraz juniorów open,
– brązowy medal Izabeli Piotrkowskiej w kategorii kumite drużynowego 10-11 lat wraz z koleżankami z klubu ( Martą Mejer, Aleksandra Górską oraz Amelią Jędrzejewską)

 W dniu 22.04 odbył się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych, juniorów oraz młodzieżowców w karate – Suchy las.
W turnieju wzięło udział 310 zawodników z 55 Polskich Klubów. Nasz klub zajął wysokie 4 miejsce w klasyfikacja generalniej klubów(4 złota, 3 srebra oraz 6 brązów), pokazując że jesteśmy w czołówce Polskich Ekip. Medalistami mistrzostw Polski z gminy Szemud są:

– złotym medalistą jest Adam Piotrkowski w kategorii kumite drużynowego juniorów młodszych wraz z kolegami z klubu(Patrykiem Kobusem, Szymonem Pettke oraz Piotrem Wanglerem),
– srebrnym medalistą jest również Adam Piotrkowski w kategorii kumite indywidualnego juniorów młodszych -70kg,
– brązową medalistką jest Dominika Szatkowska w kategorii kumite indywidualnego juniorek młodszych -48kg,
– brązowym medalista jest Dawid Szodrowski w kumite drużynowym juniorów w raz z kolegami z klubu ( Szymonem Kuśpietem oraz Kacprem Czarneckim).

Świetne występy naszych zawodników zakończyły się wysokimi lokatami na tak ważnych turniejach.