W drugim tygodniu ferii zimowych, w Bojanie zostały przeprowadzone warsztaty dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Bajeczne Spotkania Teatralne”. Podczas ich trwania uczestnicy w zabawowy, niewymuszony sposób zapoznawali się z elementarnymi zadaniami aktorskimi, ruchem scenicznym oraz literaturą muzyczną. Kanwę tworzonej opowieści stanowiła znana bajka „O Kocie w butach”, jednak przetworzona inspiracjami uczestników sporo odbiegła od pierwowzoru i przyjęła nazwę „Całkiem Nowa Historia Kota w Butach”.  Opowieść została  ilustrowana muzyką klasyczną i filmową o wysokich walorach artystycznych. Ideą Organizatora było aby warsztatowicze mimochodem, zapoznawali się z bogatą literaturą muzyczną, uczyli się jej słuchać i doceniać walory, umieli wydobyć obrazy i emocje w niej zawarte. Tworzone widowisko łączyło w sobie różne rodzaje teatru. Uczestnicy przy pomocy tańca, szeroko pojętego ruchu, gestu i mimiki budowali   scenki tworzące spektakl trwający około 20 min. Cieszę się, ze mą miłością do teatru mogłam podzielić się z młodymi, bardzo zdolnymi i niezwykle miłymi mieszkańcami naszej gminy.

Pragnę gorąco podziękować Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Bojanie za udostępnienie pomieszczeń szkolnych oraz za wszelką pomoc i życzliwość. Dziękuję również Dyrekcji Przedszkola im. Św. Jana Pawla II w Bojanie za wypożyczenie elementów scenografii.

Warsztaty miałam kolejny raz przyjemność prowadzić z wokalistą,aktorem, reżyserem, prezesem Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki – Beniaminem Koralewskim.