https://www.facebook.com/szemudgmina/?locale=pl_PL

https://szemud24.pl/pl/730_wosp/1543_uks-dragon-bojano-gra-z-wosp.html

https://szemud24.pl/pl/11_wiadomosci/1598_gmina-szemud-podczas-32-wosp-zebrala-blisko-125tys-zl.html

https://www.facebook.com/photo/?fbid=754573260052949&set=pcb.754575246719417&locale=pl_PL

W niedzielę 28 stycznia Szemud Festynem Sportowo- Kulturalnym dołączył do 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przewodnim hasłem tegorocznego finału były : „Płuca po pandemii”.  Szemudzki Sztab działający przy GCKSiR w Szemudzie we współpracy z Wójtem Gminy Szemud, po raz pierwszy organizował zbiórkę pieniędzy na Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  w Centrum Samorządowym. Początkowo planowaliśmy przeprowadzić występy i koncerty na Sali Widowiskowej Centrum Samorządowego w Szemudzie. Na hasło gry dla WOŚP-u zgłosiło się do nas tylu wykonawców, że musieliśmy grać jednocześnie na dwóch scenach. Imprezy związane z Wielkim Finałem odbywały się w różnych zakątkach naszej Gminy. W naszej Gminie działają w tym dniu dwa sztaby.  Sztab w Szemudzie przy Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie oraz Sztab działający przy Społecznej Szkole Podstawowej w Dobrzewinie Karczemkach, który uzbierał zawrotną kwotę ponad 81 000 złotych. Sztab w Szemudzie również zaliczył rekord zbiórki z kwotą blisko 44 000 złotych. Ogółem Sztaby działające na terenie naszej gminy zebrały łącznie 125 000 zł. Dziękujemy za każde wsparcie akcji. Wszystkim wolontariuszom (nie tylko tym kwestującym) składam podziękowanie za poświęcony czas, pracę i włączenie się do tej szczytnej zbiórki. Do wszystkich: którzy przekazali podarunki na licytacje, wykonawców, wolontariuszy postaramy się dotrzeć z osobistymi podziękowaniami w imieniu Sztabu, Wójta i Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkich wymienimy w relacji z wydarzenia na stronie internetowej GCKSiR w Szemudzie. Jeżeli kogoś pominiemy to przepraszamy i prosimy : dajcie znać byśmy mogli to uzupełnić. W niedzielę graliśmy również w:

Gminnej Hali Sportowej w Bojanie, gdzie o atrakcje zatroszczył się klub LZS, UKS Bojano organizujący (grający dla WOŚP-u) Turniej Futsalu dla rodziców.

Centrum Sportowym w Kielnie, na której otwarte treningi poprowadziły kluby : UKS Kielno -koszykówka oraz „Orzełki” – piłka nożna dla dzieci. Można było również skorzystać ze ścianki wspinaczkowej pod okiem pani Kingi.

Hali Widowiskowo-Sportowej w Szemudzie, w której w dniach 27 -28 stycznia odbywał się Halowy Turniej Piłki Nożnej dla dzieci organizowany przez Iskrę Szemud.

Dodatkowo można było pojechać na krótki rajd rowerowy z VeloCity Szemud lub zagrać w turnieju szachowym organizowanym w Centrum Samorządowym przez Gambit Szemud.

Na ten dzień otworzyły się również wszystkie jednostki OSP w naszej gminie. Przy budynku w Szemudzie można było zwiedzać wozy strażackie (w tym weterana z Bojana) i skorzystać z strażackiego grilla z pełną obsadą z : Łebna, Szemuda, Przetoczyna, Kielna, Częstkowa i Bojana.

O podniebienia oprócz strażaków zadbał Bar Centrum Coffee & Lunch (serwujący żurek, bigos i chleb ze smalcem) oraz niezastąpione panie z KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH z:  Szemuda, Głazicy, Będargowa, Donimierza, Kielna (które przygotowały cale spektrum słodkości).

Grochówkę wojskową z kotła serwowała firma Stachtrans z Kielna.

Wodę z saturatora zapewniło Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Szemud.

Malowaniem buziek zajmowały się wolontariuszki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Szemudzie pod opieką pani Agnieszki Lorenc.

Licytacje prowadził Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski i przewodnicząca Rady Gminy Aleksandra Perz. Gościnnie w tej roli wystąpił Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom: zespołom muzycznym: Zespół „Mistaken”, Zespól Zodiak, Zespól GraMy TO”, Zespół Odeon, Zespół Wentk, Zespół Party, Maja Budniewska, szkole tańca Korneli Stec NellyDance, gimnastyczkom z Szemuda, dzieciom ze szkół (Koleczkowo, Kielna, Jeleńskiej Huty, Szemuda, Łebna, Częstkowa, Łebieńskiej Huty),

Grali z nami: Gmina Szemud, GPK Szemud, GCKSiR w Szemudzie, Biblioteka Publiczna Gminy Szemud, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie, Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi  w Kielnie, Szkoła Podstawowa w Łebnie, Szkoła Podstawowa w Częstkowie, Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie, Szkoła Podstawowa w Jeleńskiej Hucie, Szkoła Podstawowa w Bojanie, Klub Sportowy Iskra Szemud, LZS i UKS Dragon Bojano, Fundacja ULTRA WAY, Klub Sportowy Orzełki, UKS Kielno, Ścianka wspinaczkowa w CS Kielno, Orkiestra Dęta Gminy Szemud, Zespół „Mistaken”, Orkiestra Dęta Gminy Szemud, Zespół „MISTAKEN”, Zespół Zodiak, Zespół Wentk,  Zespół Odeon, Zespół Party, Zespół GraMy TO! ,KGW Szemud, KGW Głazica, KGW Kielno, KGW Donimierz, KGW Będargowo, Centrum Coffee&Lunch Szemud, Stachtrans Kielno, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Szemud (Bojano, Częstkowo, Kielno, Łebno, Przetoczyno, Szemud), Klub Szachowy Gambit Szemud, Kolarski Klub VeloCity Szemud, Fundacja SALVERE, Bank Rumia Spółdzielczy, Fundacja Leszka Kucharskiego, Klub FENIKS REDA, Armet Bis Jeleńska Huta, Stacja Paliw Boterm Szemud, Warsztaty Ceramiczne przy Centrum Muzycznym w Kielnie, Szkoła jazdy „Alfa Bis”, Kwiaciarnia Łodyga Bojano, Atelier od Nowa Bojano, „Oskar” Jacek Zając Kamień, TS INVEST S.C. Sławomir Pranczke Jeleńska Huta, Joanna Kułaga (rodzina Kubusia Puchatka od Marii Pietrzak), Stal-Complex Łebno, Uniwersytet III wieku w Szemudzie, Sklep Limonka -Jacek Nawrocki Bojano, Delikatesy Mięsne „U Rafała”  Bojano, Sklep Balbina, Alicja Sykut (Ceramika), Oximo Motorsport i wielu innych.

Wszystkim dziękujemy i pozdrawiamy „Wośpowym” Się Ma.