Dziś nad ranem, po wielu walkach, próbach, Gracjanek zmarł, odszedł do Pana Boga, dołączył do Aniołków.
Zrobiliśmy tyle, ile było w naszej mocy. Ile mogliśmy zrobic. Jestem przekonana, że swoim krótkim życiem przyczynił się do otwarcia wielu serc. Pan Bóg miał na pewno w tym jakiś plan, dla wielu pewnie niezrozumiały.
Nie pomogliśmy uratować Jego życia, ale przyczyniliśmy się do innych dobrych spraw. Pieniądze, ktore zostały zebrane powędrują na pewno do innej osoby potrzebujacej. Składamy ogromne wyrazy współczucia rodzicom Gracjanka Ewelina Bryla i Waldemar Bryla oraz Jego bratu Stasiu Bryla i Jego najbliższym. Byliście z Gracjankiem od początku do samego końca. Nie opuszczaliście Go nawet na minutę. Wasze dłonie, ciepło, przytulania dawały Mu wytchnienie w cierpieniu. Daliście Mu wszystko co tylko mogliście dać. ❤️ Trzymajcie się mocno i pamiętajcie, że macie oparcie wśród nas, wśród sąsiadów bliższych i dalszych, że możecie na nas liczyć. ❤️
Z sobotniego CHARYTATYWNY TURNIEJ GPK – DLA GRACJANKA zebraliśmy 19 531,08zł oraz 5 Euro. ❤️ Pieniążki wpłynęły wczoraj na Jego konto. Po doliczeniu wpisowego, wpłaconego przez każdą z drużyn, łączna kwota z całego przedsięwzięcia wynosi 23 552,48zł.
Udało się! Udało się dzięki Wam, dzięki każdemu, kto tego dnia był razem z nami i przyłączył się do pomocy. Dziękujemy. ❤️
Dziękuję przede wszystkim mieszkańcom Donimierza. Potwierdziliście, że jesteśmy wspaniała małą społecznością, która może na siebie liczyć, która potrafi połączyć siły aby zdziałać coś dobrego. Szczególnie chciałam podziękować moje wspaniałej bratowej Emilia Kruszyńska. Pamiętam moment kiedy zadzwoniła do mnie mówiąc że trzeba działać. Nie było zawahania. ❤️
Dziękuję Paniom z KGW Donimierz, Paniom m.in. Jola, Małgorzata, Janina Sychowska, niesamowicie zorganizowane i zgrane Panie, tworzą naprawdę dobry zespół. To One przygotowały pyszności na ten dzień a cały dochód przeznaczyły dla Gracjanka.
Dziękuję KGW Głazica Ania, Ewelina Formella, Angelika, za porady, za tworzenie kolorowych, słodkich wat cukrowych dla dzieci. Jesteście wspaniałe.
Dziękuję Panu Radnemu oraz Panu Sołtysowi ze sztabem rady sołeckiej z Donimierza, za okazane wsparcie. Panowie, w części umożliwiliście, aby nad rozgrywkami futsalowymi czuwali profesjonalni sędziowie.
Dziękuję Restauracja Gościnna Przystań za serwowanie pysznego bigosu, żurku i frytek dla każdego kto był tego dnia na turnieju. Za to że cały dochód przeznaczyliście na pomoc Gracjankowi.
Dziękuję Paniom Dyrektor z Zespół Szkolno Przedszkolny w Szemudzie, Przedszkole Publiczne W Szemudzie z nauczycielami Beata Kurczewska, Mateusz Ga, Katarzyna Wydrowska którzy dołożyli starań i przeprowadzili zbiórkę maskotek i gier planszowych na kiermasz dla Gracjanka. Ilekroć zwrócę się do Państwa z prośbą, zawsze znajdziecie czas, pomysły i serce do tego by pomóc, wesprzeć.
Dziękuję wolontariuszom ze szkoły, za Wasze oryginalne i przepiękne dzieła tworzone na twarzach dzieci. Pani Pedagog Agnieszka Lorenz, która czuwała i swym zaangażowaniem pokazuje, że warto pomagać, dziękuję też za zorganizowanie stroików Wielkanocnych na kiermasz.
Dziękuję Monika Lidzbarska przewodniczącej Rady Rodziców przedszkola, za przygotowanie stoiska i i serwowanie pysznego popcornu dla dzieci.
Dziękuję rodzicom z Klasy IIB w szczególności Justyna, Natalia, za to byłyście tuż obok, przez cały dzień byłyście w gotowe by pomóc, dziękuję za obsługę kiermaszu, za pomoc w sprzątaniu i pomoc przy liczeniu pieniędzy. ❤️
Dziękuję Dorota Pranczk za zorganizowanie akcji tworzenia pięknych obrazów na płótnie przez dzieci ze szkoły w Jeleńskiej Hucie i przekazanie ich na kiermasz dla Gracjanka.
Ogromne podziękowania kieruję do Natalia Hinz z Przystanek zabawa Animacje dla dzieci z Bojana. To Ty ze swą ogromną radością, energią i życzliwością dbałaś podczas turnieju o najmłodsze dzieci. Zapewniłaś Im poprzez animacje, warsztaty i belonikowe kreacje mnóstwo frajdy. I to wszystko charytatywnie, aby pomóc Gracjankowi.
Milena Czoska i Przemysław Czoska, radość z zabawy na dmuchańcach nigdy się kończy. Dziękuję Wam, że dostarczyliście dmuchaną zjeżdżalnie i tor przeszkód, dzieci miały duuuzo zabawy dzięki Wam. I to wszystko charytatywnie dla Gracjanka. ❤️
Dziękuję też Jadwiga Kuczkowska za uśmiech i magiczne tworzenie baloników dla dzieci. Na długo zapamiętamy ten genialny strój, duże szerokie, kolorowe spodnie z których wyłaniają się baloniki.
Dziękuję Ochotnicza Straż Pożarna w Szemudzie Panu Paweł Milewczyk , Bartek Kreft, Szymon Pranczk, Adam Bojke i pozostałym strażakom za zapewnienie zaplecza medycznego, za czuwanie nad bezpieczeństwem wydarzenia i za przybliżenie i przedstawienie dzieciom zawodu starzaka.
Dziękuję Gracjan Fopke, za audycję w Norda FM, jako mieszkaniec Donimierza zawsze wspierasz każdą akcję stąd wychodzącą. Nigdy nie odmówiłeś pomocy. ❤️
Dziękuję wszystkim mediom szemud24.pl, Radio Kaszëbë, Norda Fm, Telewizja Gmina Szemud, które dzięki swym możliwościom bezpośrednio przyczyniły się do dotarcia z zaproszeniem, informacjami i relacjami do jak największej liczby odbiorców.
Dziękuję Panu Tomasz Stein Dyrektorowi Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie za prowadzenie turnieju, za komentarze podczas rozgrywek, za dbanie o odpowiednią sportową atmosferę, za nagłośnienie i oprawę muzyczną a przede wszystkim za dyskretne ratowanie sytuacji kiedy wystąpiła taka potrzeba.
Podziękowania i wdzięczność w imieiniu Emilia Kruszyńska i swoim kieruję przede wszystkim do prezesa GPK Bartosza Sadowskiego, do Bartosz Pionk do Gmina Szemud z Panem Wójtem Ryszardem Kalkowskim na czele, do Barbara Rzeszewicz za to, że objęliście patronatem to wydarzenie. Że czuliśmy w Was oparcie. Za porady i zaangażowanie. Jeszcze raz dziękujemy.

?????????

?????????

?????????