W poniedziałek 18 grudnia 2023 roku w Centrum Muzycznym w Kielnie odbyły się eliminacje gminne Pomorskiego Konkursu Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej. Wykonawców oceniało jury w składzie: ksiądz dr. hab Robert Kaczorowski; Tadeusz Dargacz; Aleksandra Perz. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczestnicy z pierwszych dwóch miejsc w poszczególnych kategoriach. A oto jak w poszczególnych kategoriach wykonawców oceniło Jury:

Klasy  I-III solo

1.Maria Hebel  SP Bojano

2. Szymon Schroeder SP Kielno

3.Klara Lewna SP Bojano

Wyróżnienia: Eliza Waldowska SP Łebno, Magdalena Szweda SP Łebno, Dominika Konkol SP Łebieńska Huta, Aleksander Jankowski ZSP Szemud, Agata Miłosz ZSP Szemud

Klasy I – III – zespół

  1. SP Łebieńska Huta
  2. SP Łebno

Klasy IV – VI solo

1.Aleksandra Dampc SP Bojano

2. Agata Andryskowska SP Jeleńska Huta

3. Zuzanna Wenta SP Łebno

Klasy IV – VI – zespół

  1. Kaszëbszczi Królewiónczi SP Łebieńska Huta
  2. SP Kielno
  3. SP Łebno

Klasy VII – VIII – solo

  1. Maja Hebel SP Bojano
  2. Urszula Cempa SP Kielno
  3. Tatiana Domarus SP Łebieńska Huta

Gratulujemy!

Wszystkie wykonania z towarzyszeniem instrumentów zostały nagrane i opublikowane na profilu fb GCKSiR, gdzie do 5 stycznia 2024r. trwa plebiscyt o nagrodę publiczności. Zostanie ona wręczona wykonawcom, którzy zdobyli największą ilość polubień ( trzy pierwsze miejsca), podczas Koncertu Bożonarodzeniowego w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej w Bojanie w dniu 6 stycznia 2024r. o godz.17.00.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z tego wydarzenia oraz głosowania na poszczególnych wykonawców w konkursie internetowym publiczności na fb Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

Tomasz Stein

Galeria