W dniu 09 marca 2023 roku na Hali Widowiskowo Sportowej w Szemudzie odbyła się Giełda Szkół Ponadpodstawowych. Impreza zorganizowana przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie skierowana jest do wszystkich uczniów klas VII i VIII z terenu naszej gminy. Uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych w tym dniu mają możliwość zapoznać się z ofertą dalszej edukacji w szkołach znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie ich miejsca zamieszkania. Na targach w tym roku swoją ofertę edukacyjną przedstawiały szkoły z powiatu wejherowskiego i kartuskiego oraz z Gdyni.

Wybór szkoły ponadpodstawowej nie należy do najłatwiejszych. Tuż przed ostateczną decyzją, dobrze jest poznać oferty różnych szkół. Takie spotkania często pozwalają rozwiać wiele wątpliwości i właśnie dlatego 9 marca, po przerwie z powodu pandemii covid19, odbyła się GIEŁDA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH. Uczniowie ze szkół Naszej gminy mieli możliwość porozmawiać bezpośrednio z uczniami i nauczycielami ze szkół z Wejherowa, Redy i Przodkowa, co na pewno pomogło w podjęciu decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji przygotowanych przez przedstawicieli szkół, między innymi przekąski, prezentacje broni, tworzenie muzyki, fryzjerstwo… Każdy znalazł coś dla siebie, coś czym się interesuje, niejednokrotnie dowiadując się czegoś nowego. Szkoły, które przyjęły zaproszenie na dzisiejsze wydarzenie to: Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie, Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie, Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie, Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie, Powiatowy Zespół Szkół w Przodkowie, Powiatowy Zespół Szkół w Redzie.
Bardzo dziękuję za przybycie i do zobaczenia za rok. Ogromne podziękowania dla uczniów, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia.
Drogi uczniu, zapamiętaj: Rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz pracować…
Agnieszka Labuda
Zdjęcia i tekst powyżej pochodzą ze strony internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szemudzie.