Data

21.06.2020 - 09:00 - 15:00

 
Szczegółowe informacje na   http://mtbpomerania.pl/edycje/edycja-szemud-2/
Rozpoczęcie sezonu rowerowego nastąpi w Gminie Szemud (25km od Trójmiasta) i będą to pierwsze zawody w tej miejscowości oraz w tym roku z cyklu MH Automatyka MTB Pomerania Maraton.
Śmiało można powiedzieć, że trasa w Szemudzie jest odpowiednia dla każdego. Będą szutry, single, podjazdy, a także ciekawe zjazdy, a to wszystko odbywać się będzie w pięknej zalesionej scenerii Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i okolicach Rezerwatu Pełcznica. Czekają na Was dwa główne dystanse (SPEED i MEGA).
SPEED – Trasa przeznaczona dla rozpoczynających przygodę z kolarstwem oraz dla tych co wolą ścigać się na krótszych, szybszych, interwałowych dystansach.
MEGA – Trasa przeznaczona dla doświadczonych kolarzy oraz tych co lubią długotrwały wysiłek.  Trasa zawodów będzie do pokonania dwukrotnie.
OPIS TRASY:
Zawodnicy startują z pod budynku GCKSiR Szemud w którym zlokalizowane jest biuro zawodów. Pierwsze 2.5 km tasy jest szerokie i prowadzi po asfalcie, następnie uczestnicy dojadą do Rozjazdu/Zjazdu (2.5km) tras i skręcają w prawo w leśne ścieżki. Na 4 km czekać będzie zjazd tras i pk kontrolny. Kolejne kilometry trasy są dość szerokie i w miarę płaskie, ale napotkacie trochę piachu. Na 8.5 km skręcacie mocno w prawo na zjeździe i czeka Was wyboisty singiel, aż do 10.5km, gdzie skręcacie w lewo i kierujecie się w stronę jeziora Pałsznik. Na 13.5 km wjeżdżacie w pagórkowaty odcinek trasy. Czekają Was dwa wymagające podjazdy i  bardzo stromy zjazd na 16.5 km. Następnie wjeżdżacie z powrotem na szeroką szutrową drogę, aby wjechać ponownie w pagórkowate odcinki zaczynające się na 21.7 km. Tutaj czekają Was dwa podjazdy oraz singiel tuż obok Monastyru. Po podjeździe na 24.5km w prawo skręca się na metę, a w lewo na drugą pętlę. Powrót do mety prowadzi po szutrze oraz asfalcie. Tutaj trzymacie się prawej strony drogi, aż do linii mety

BIURO ZAWODÓW:
GCKSiR, Szemud ul. Szkolna 4a
Wejście na teren zawodów (tylko uczestnicy bez osób towarzyszących)

ODBIÓR PAKIETU:
Tylko z wydrukowanym i podpisanym wcześniej formularzem ze strony internetowej oraz opłaconym wpisowym. Brak możliwości zapisów w dniu zawodów.

Harmonogram zawodów: Niedziela – 21 czerwca 2020 r.

7:30 – 9:00 – wydawanie pakietów startowych Grupa I (SPEED & MEGA)

9:00 – Start MEGA grupa I (sektor A)

9:00  – Start SPEED grupa I (Sektor B)

11:30– 13:00 – wydawanie pakietów startowych GRUPA II (SPEED)

12:00  – Dekoracja SPEED grupa I 

12:10  – Dekoracja MEGA

12:40 – Otwarte wejście do sektoru startowego (SPEED grupa II)

13:00 – Start SPEED grupa II

15:15– Dekoracja SPEED Grupa II (+dekoracja Open M)

15:15 – Zamknięcie Mety

NUMERY STARTOWE: raz przydzielony numer startowy jest ważny na wszystkich edycjach (pod warunkiem, że uczestnik weźmie w nich udział i opłaci za nie opłatę startową), w przypadku jego zgubienia lub zniszczenia kolejny numer startowy to koszt 20 zł

WC:  Dostępne w GCKSiR Szemud

Grupy Startowe:

– GRUPA I – MEGA (wszyscy zawodnicy)
– GRUPA I – SPEED  ( Kobiety wszystkie kategorie, Mężczyżni –  M13, M15, M60+, dolosowani zawodnicy/chętni na tą godzinę jak są wakaty – max 150 uczestników)
– GRUPA II – SPEED Mężczyźni ( TOP 20 klasyfikacji generalnej 2019, M18, M-Elita, M30, M40, M50,)

Lokalizacja

Wczytuję mapę...