Data

06.04.2019 - Całodniowe

ZAPOWIEDŹ  FESTIWALU W KIELNIE

6 kwietnia 2019 roku

Adoro te devote

 

Adoro te devote (łac. „Kłaniam Ci się nabożnie”) to  jeden z łacińskich średniowiecznych hymnów eucharystycznych, który w tym roku będzie utworem przewodnim „XIII Pomorskiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnej – Szemud 2019”.

Głównym założeniem  festiwalu  jest propagowanie i upowszechnianie sakralnej muzyki chóralnej, konsolidacja środowiska chóralnego, dzielenie się doświadczeniami muzycznymi, podnoszenie poziomu kultury muzycznej oraz promocja Gminy Szemud i Kaszub. Po raz kolejny blisko 400 chórzystów z całej Polski wystąpi w zabytkowym kościele św. Wojciech a w Kielnie.

Dodatkowo w niedzielę, chóry biorące udział w festiwalu zaprezentują się w różnych parafiach Dekanatu Kielno poprzez oprawę muzyczną mszy świętych i krótkie koncerty, dzięki czemu  festiwalowa muzyka  dotrze  do szerszej publiczności.

Miło nam poinformować, że w tym roku patronatem honorowym festiwal objęły znakomite osobowości Pomorza: abp Sławoj Leszek Głódź – Metropolita Gdański, Dariusz Drelich – Wojewoda Pomorski, Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Gabriela Lisius – Starosta Wejherowski, Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud, ks. prałat Franciszek Rompa – proboszcz Parafii Kielno.

Mamy nadzieję, iż udział w naszym wydarzeniu będzie dla wszystkich chórzystów ogromnym wyróżnieniem, mimo że festiwal ma formułę konkursową. Głównym trofeum jest statuetka festiwalowa „VIA DOMINI”, którą otrzyma chór najwyżej oceniony ze wszystkich kategorii                    w całym konkursie. Przewidziane są także nagrody pieniężne za I miejsca w poszczególnych kategoriach oraz inne wartościowe nagrody specjalne i wyróżnienia.

 

Ze względu na wyjątkowy charakter festiwalu wszyscy jesteśmy zaproszeni do udziału                        w koncertach chóralnych, dlatego warto przyjechać z całymi rodzinami do Kielna. Organizatorzy rozpoczęcie festiwalu zaplanowali na godz. 11.00. Być może przesłuchania konkursowe  rozpoczną się wcześniej, ponieważ jeszcze zgłaszają się kolejne chóry, dlatego prosimy  zainteresowane osoby o śledzenie na bieżąco informacji związanych z festiwalem  na  stronie  internetowej  Centrum Kultury  www.gcksir.szemud.pl

A zatem życzymy wszystkim wykonawcom i słuchaczom interesujących doznań muzycznych                     i głębokich przeżyć duchowych.

 

Tomasz Stein – Dyrektor GCKSiR Szemud

                                                                        Leszek Walkowiak – Koordynator Festiwalu

 

 

 

REGULAMIN- 2019

Karta zgłoszenia – Festiwal 2019 (4) zał.nr 1

 

 

Komisja Konkursowa

Lokalizacja

Wczytuję mapę...