Data

24.07.2022 - Całodniowe

Informacja pochodzi ze strony:  www.triathlonlife.pl

W sezonie 2022 cykl StoneMan Triathlon będzie się składał z trzech zawodów.

– 26.06 Zoeller Tech StoneMan Puck

– 24.07 StoneMan Szemud

– 13.08 Porta StoneMan Wejherowo

Podczas każdego z nich zawodnicy będą rywalizować na dwóch dystansach, choć organizatorzy przewidują podczas imprezy otwierającej i zamykającej cały cykl jeszcze trzeci dystans.

– Na każdej imprezie cyklu będą starty na dystansach SPRINT StoneMan (0.75-20-5) oraz MEGA StoneMan (1.5-40-10). Dodatkowym dystansem będzie MINI StoneMan, który odbędzie się podczas imprezy otwierającej (na dystansie- 0.2-8-2) i zamykającej cykl (na dystansie- 0.2-12-2.5) – tłumaczy Paweł Miziarski. – Aby nadać imprezie wyjątkowy charakter, postanowiliśmy na rywalizację na klasycznych triathlonowych dystansach. Lokalizacje, w których odbędą się zawody, charakteryzują się dosyć długim- płytkim dnem. Etap pływacki będzie zatem wymagał, oprócz pływania, dobrej umiejętności biegania po płytkiej wodzie i wykonywania skoków delfinkowych. Dystans pływacki odbędzie się w każdej lokalizacji na jednej pętli- SPRINT StoneMan oraz na dwóch pętlach, z wyjściem na półmetku na brzeg- MEGA StoneMan. To będzie bardzo widowiskowe rozwiązanie dla kibiców. Jeszcze częściej będą mogli dopingować zawodników – dodaje Miziarski, jeden z organizatorów.

Walka najmłodszych

Nie zapomniano o dzieciach i młodzieży, dla których też stworzono po raz kolejny przestrzeń do rywalizacji.

– Darmowe starty dla dzieci i młodzieży: Kids Run i Aquathlon – to nasza wizytówka. Więc nie może ich zabraknąć na żadnej edycji! Jedynie w Wejherowie zamiast aquathlonu, przeprowadzony zostanie dłuższy bieg dla starszych dzieci i młodzieży – wyjaśnia Miziarski.

Rodzinna atmosfera zawodów

Warto podkreślić, że już podczas debiutanckich zawodów w sezonie 2021 organizatorzy postawili na rodzinną atmosferę całego wydarzenia. Każdy miał okazję znaleźć coś dla siebie. Uwagę przykuwała przede wszystkim strefa wielkich dmuchańców, która została przygotowana specjalnie dla najmłodszych. Kibice dostali możliwość sprawdzenia się na ściance spinaczkowej. Ponadto organizatorzy przyszykowali strefę gastronomiczną, punkt zapasów sumo, czy strzelnicę laserową.

Tym razem kibiców oraz zawodników również czeka wiele atrakcji podczas zawodów całego cyklu.

– Właśnie podczas edycji w Wejherowie etap pływacki odbędzie się w jednym z najczystszych jezior w okolicy- Zawiat, w Bieszkowicach, na terenie gminy Wejherowo. W Pucku zawodnicy będą pływać w Zatoce Puckiej. Edycja w Szemudzie będzie na pewno najbardziej wymagająca, ze względu na naturalne pofałdowanie terenu na trasie kolarskiej i biegowej. To będzie niezwykle emocjonujący cykl imprez triathlonowych – mówi Paweł Miziarski. –  Postawiliśmy na organizację rodzinnych zawodów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Na niesamowitą atmosferę StoneMan’a składają się liczne atrakcje dla wszystkich biorących udział w wydarzeniu. Także apelujemy do zawodników, zabierzecie kibiców: dzieci, żonę, męża, dziewczynę, chłopaka babcię, dziadka, sąsiada, znajomych. U nas nie będą się nudzić! Lokalne przysmaki, ciasta i trunki od Kół Gospodyń Wiejskich, stoiska sponsorów i partnerów. Do tego najmłodsi znajdą coś dla siebie – dmuchane konstrukcje, ścianka wspinaczkowa, zapasy sumo i wiele innych. Zawodnicy mogą liczyć na udział w profesjonalnie przygotowanej imprezie sportowej. Liczne atrakcje umilą czas wszystkim kibicom. Kto był w minionym roku na Luk-Connect StoneMan Triathlon Szemud, ten wie – zachęca Miziarski.

Opłaty startowe

1 stycznia organizatorzy startują z zapisami. Wtedy wpisowe będzie najniższe:

– 99zł za dystans MINI STONEMAN (rozgrywany tylko w Pucku i w Wejherowie)

– 149zł za dystans SPRINT STONEMAN

– 199zł za dystans MEGA STONEMAN

Powyższe kwoty są równowartością ceny pakietu w najniższym progu cenowym (FIRST 20).