Data

25.06.2022 - 26.06.2022 - 16:00 - 01:30

Wójt Gminy Szemud i Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie zapraszają na Gminne Sobótki. W tym roku sobótki odbędą się w Kamieniu na plaży przy Gminnym Kąpielisku. Startujemy 25 czerwca 2022 r. o godzinie 16,00 z zawodami STRONGMAN, przy których przewidziani konkursy dla dzieci i publiczności. Część Artystyczna rozpocznie się o godzinie 19,30 i potrwa do godziny 1,30 dnia kolejnego, czyli niedzieli 26 czerwca, Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Jorrgus”, którego występ wstępnie planuje się na godzinę 21,00. Nie zabraknie także innych atrakcji jak : TEATR OGNIA (ok godziny 22,00) zabawy z DJ (22,30-1,30), Świętojańskiego Biegu po Zdrowie, strefy dla dzieci, ogniska

Podczas trwania imprezy oprócz atrakcji na scenie, organizatorzy planują szereg działań w tzw. tle. Małgosia Kaszubowska ze swymi kursantkami zapraszają do „Zagrody Ceramika”, gdzie będzie można toczyć naczynia na prawdziwym kole garncarskim, lepić miseczki, kwiatki – co tylko podpowie fantazja. Panie z Biblioteki Gminnej zapraszają z kolei do „kwietnego zakątka”, gdzie będą uczyć wyplatać wianki. Potem te wianki, oczywiście kto będzie chciał, będziemy wspólnie puszczać na wodę. Chcemy też zorganizować piękny świetlny pochód.  Dla dzieci przygotowany będzie plac z zabawkami dmuchanymi a ponieważ sobótki odbywają się nad jeziorem, będą też kule sferyczne unoszące się na wodzie, które dzieci uwielbiają.  Część atrakcji będzie bezpłatna, za inne trzeba będzie zapłacić. Oczywiście czynne również będą punkty gastronomiczne.

Ponieważ Plaża w Kamieniu nie jest duża i sąsiaduje bezpośrednio z ulicą, ze względu na bezpieczeństwo osób biorących udział w imprezie, konieczne są częściowe ograniczenia w ruchu samochodowym.

I tak już o15,00 planuje się zamknięcie drogi gminnej : Letniskowej na odcinku równoległym do plaży gminnej (od parkingu leśnego do skrzyżowania ul. Letniskowej z ul. Psale). Wprowadzenie zmian w ruchu na ul. Letniskowej  (od skrzyżowania z ulicą Złotą) oraz ulicy Psale (od skrzyżowania  z ulicą Letniskową do skrzyżowania z ulicą Diamentową) wprowadza się ruch jednokierunkowy z kierunku od Kowalewa w stronę Kamienia).

Organizatorzy ufają, iż utrudnienia te spotkają się z Państwa zrozumieniem.

PLAN ORGANIZACJI RUCHU w dniu 25 czerwca 2022 roku w Kamieniu od godziny 15,00 do godziny 02 w dniu 26 czerwca 2022 roku.