Data

26.11.2017 - 16:30 - 17:30

KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

René de Boisdeffre’a – Msza de Notre-Dame de Sion

FullSizeRender

Każdego roku listopad to dla nas, Polaków, czas wyjątkowy. W tym bowiem miesiącu w sposób szczególny wspominamy Tych, którzy od nas odeszli; Tych, których znaliśmy, lubiliśmy, szanowaliśmy, kochaliśmy… Wspominamy wspólnie spędzone chwile i dni, które już nie powrócą…

Listopad to także czas, gdy myślą przenosimy się do pamiętnego roku 1918, gdy nasz kraj, Polska, po 123 latach niewoli i rozdarcia między trzech zaborców odzyskała upragnioną niepodległość. Dlatego każdego roku, 11 listopada, z dumą, a jednocześnie ze świadomością, że o tę wolność wciąż trzeba zabiegać, przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości.

W tym roku obchody Święta na terenie naszej Gminy będą odbywały się w sposób wyjątkowo uroczysty. W kościele św. Mikołaja w Szemudzie, tradycyjnie 11 listopada o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji o pomyślność Polski, Ojczyzny naszej. Będzie bieg „dla Niepodległej” oraz konkurs piosenki patriotycznej dla dzieci i młodzieży. Finał konkursu odbędzie się w niedzielę 26 listopada o godz. 16.30 w kościele w Szemudzie, podczas uroczystego koncertu, w czasie którego wystąpią laureaci oraz zaproszeni goście.

Koncert zwieńczy wykonanie niezwykłego dzieła mało znanego francuskiego kompozytora, które po wielu latach zapomnienia, niedawno zostało odkryte przez pasjonata muzyki, który – mam nadzieję – przybędzie do nas z Warszawy. Publiczności zostanie zaprezentowana Msza de Notre-Dame de Sion, autorstwa René de Boisdeffre’a, która w naszym szemudzkim kościele będzie miała swą polską prapremierę!

Pośród wykonawców usłyszymy solistów i chór. Będą to: Barbara Lewicka Wójcik – sopran, Donata Zuliani – mezzosopran, Maciej Gallas – tenor (Kraków), ks. Robert Kaczorowski – baryton, Chór Insieme (Kraków) oraz Ewa Rytel – organy. Nad całością czuwać będzie Monika Bachowska – dyrygent (Kraków).

Już dziś serdecznie zapraszam do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, podczas którego będziemy chcieli oddać hołd Tym wszystkim, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej ukochanej Polski.

Koncert odbędzie się przy współudziale Wójta Gminy Szemud, Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Szemudzie oraz Proboszcza Parafii św. Mikołaja w Szemudzie.

Ks. Robert Kaczorowski

                      niepodlegla-04-1200x675

Lokalizacja

Wczytuję mapę...