Data

06.01.2019 - 16:00 - 17:00

Proboszcz parafii Św. Jadwigi Królowej w Bojanie Ks. Piotr Maciołek, Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski, Przewodnicząca Rady Gminy Aleksandra Perz, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekeacji w Szemudzie Tomasz Stein oraz Sołtys wsi Bojano Kazimierz Mach zapraszają na Koncert Bozonarodzeniowy, który odbędzie się 6 stycznia 2019r. w kościele parafialnym w Bojanie. W Koncercie wezmą udział:

ŻEŃSKI ZESPÓŁ WOKALNY „JAGIELLONKI” Z BOJANA

SCHOLA DZIECIĘCA „JAGIELLONKI” Z BOJANA

Obydwa zespoły od początku istnienia pracują pod kierunkiem Aleksndry Perz.

Utwory wykonywane przez „Jagiellonki” opracowuje muzycznie kompozytor, aranżer i organista kościoła p.w. Św. Jadwigi Królowej w Bojanie Tomasz Perz.

Gościem specjalnym będzie CHÓR GDAŃSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO. 

To jeden z najstarszych akademickich chórów w Polsce. W 2016 roku obchodził 70-lecie swojego istnienia. Jest laureatem czołowych nagród na licznych polskich i zagranicznych konkursach oraz festiwalach chóralnych. Zespół koncertował w 25 krajach świata.

Zespół pracuje pod kierunkiem Jerzego Szarafińskiego.

JERZY SZARAFIŃSKI jest absolwentem gdańskiej Akademii Muzycznej, pochodzi z rodziny o głębokich tradycjach muzycznych. Jest cenionym pedagogiem, dyrygentem, a także kompozytorem i aranżerem. Przez całe życie zawodowe rozwija swoją największą pasję – chóralistykę. Kierował najstarszym gdańskim chórem męskim „Moniuszko”, a od 1984 r. Chórem Archikatedralnym w Gdańsku – Oliwie. W 1987 r. poprowadził chór 2000 śpiewaków, który wystąpił dla Jana Pawła II podczas mszy na gdańskiej Zaspie.

Zespołowi akompaniował będzie na akordeonie koncertowym Paweł Nowak.  Jest akordeonistą, pedagogiem, kompozytorem i aranżerem. Główny organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie oraz współtwórca i pomysłodawca jedynego w Polsce muzeum akordeonu w Kościerzynie. Jest kolekcjonerem, posiada ponad 330 akordeonów i harmonii. Znany z projektów z Dorotą Lulką oraz zespołów Almost Jazz Group, Klezmoret czy Milonga Baltica.

ZAPRASZAMY!