Data

06.01.2024 - 17:00

Razem z Ks. Piotrem Maciołkiem , Zespołem Wokalnym i Scholą Dziecięcą „Jagiellonki” zapraszamy  na Koncert Bożonarodzeniowy do kościoła pw. Św. Królowej Jadwigi w Bojanie. W programie usłyszymy tradycyjne i nowe kolędy polskie.

Jako gość specjalny wystąpi

Baltic String Quartet i Przyjaciele

Gdański kwartet smyczkowy tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku, obecnie związani z Filharmonią Bałtycką i Teatrem Muzycznym. Połączyła ich wspólna pasja, szerokie spojrzenie na sztukę i poczucie humoru. Muzycy spełniają się zarówno w projektach typowo klasycznych jak i bardziej nowatorskich. Ich repertuar łączy muzykę kameralną, rozrywkową, jazzową oraz elementy kabaretu. Występując w Filharmonii i na licznych festiwalach grali m. in. ze Stingiem, Katie Melua, Michaelem Boltonem, Marylą Rodowicz i Natalią Kukulską.

Muzycy Gdańskiego kwartetu smyczkowego, są też pomysłodawcami i organizatorami “Niedzielnych spotkań z muzyką”, które odbywają się cyklicznie w Gdańskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuki. Regularnie organizują też cykl koncertów pod nazwą „Chillout Classic” podczas których widzowie mogą relaksować się przy muzyce leżąc na wygodnych leżakach. Podczas koncertu w Bojanie zespół wystąpi w powiększonym składzie wraz z muzycznymi Przyjaciółmi. W ich wykonaniu usłyszymy kolędy tradycyjne, a także  Concerto Grosso na Boże Narodzenie Arcangello Corelliego oraz „Cztery pory roku – Zima” Antonio Vivaldiego. Wstęp wolny. Zapraszamy!