Data

21.05.2022 - 10:30 - 13:00

RUSZ Z MAPĄ PO PRZYGODĘ!

21 maja (sobota) Harpuś ponownie zagości w  Gminie Szemud tym razem ruszymy z mapą przez Koleczkowo.
Świetna zabawa gwarantowana – 4 trasy do wyboru. Zapraszamy najmłodsze szkraby, rodziny z małymi i dużymi dziećmi i prawie dorosłą młodzieżą! Doświadczeni biegacze też znajdą trasę na dobry trening

Mieszkańcy gminy Szemud oraz obywatele Ukrainy startują bezpłatnie!

Dla każdego organizatorzy przygotują kolorową, profesjonalną mapę, po powrocie na metę czekać będą dyplomy, poczęstunek i inne atrakcje!

Zaczynamy od 10:30 (czynna baza imprezy) przy STADIONIE PIŁKARSKIM.
Starty od 10:30 do 13:00.

Rusz z mapą po przygodę!

Więcej informacji i zapisy wkrótce na https://www.harpagan.pl/harpus/

Może nie wszyscy wiedzą na czym Haruś polega, zatem kilka słów wyjaśnienia:

Harpuś jest rekreacyjną imprezą na orientację – jest otwarta dla wszystkich, osób w każdym wieku, niezależnie od kondycji i umiejętności. Orienteering, czyli właśnie aktywność z mapą nie bez powodu nazywany jest zielonym sportem.  Orientację sportową możesz uprawiać w każdym wieku – jest to sport zarówno dla osób, które chcą wyczynowo trenować, jak i dla tych, które pragną po prostu aktywnie spędzić czas na łonie natury. Nie ma chyba drugiego takiego sportu, który łączy całe rodziny i pokolenia.

Każdy uczestnik Harpusia otrzymuje przed startem mapę oraz kartę startową.

Na mapie zaznaczone zostały punkty, a Twoim zadaniem jest ich odnalezienie w terenie. Wybór wariantu, czyli drogi pomiędzy kolejnymi punktami, pozostaje w gestii uczestnika – możesz wybrać dowolną drogę między punktami.

Gdy dotrzesz przy pomocy mapy w zaznaczone miejsce, czekać będzie na Ciebie tzw. lampion (zdjęcie poniżej). Przy lampionie znajdziesz perforator (dziurkacz), którym potwierdzisz swoją obecność na karcie startowej.

Każdy start jest niepowtarzalny – trasy przed wydarzeniem objęte są tajemnicą. Gwarantujemy, że każdy start będzie wyjątkowy – kontakt z naturą, aktywność na świeżym powietrzu i poznanie ciekawych zakątków Trójmiasta to część każdego Harpusia. Imprezy na orientację to doskonała forma niekonwencjonalnego wypoczynku. Piękno tego sportu polega też na tym, że możesz zacząć w każdym wieku! Mile widziany jest każdy!

Nie martw się, jeśli to będą Twoje pierwsze kroki – zgłoś się do naszego instruktora przed ruszeniem w teren, a dowiesz się, na czym to polega, jak orientować mapę i jakie są jej najważniejsze elementy!

Na Harpusiu możesz wybrać start na jednej z tras:

ZIELONA – trasa doskonała na pierwszy samodzielny start, doskonale poradzą sobie rodziny z małymi dziećmi, którym można pokazać podstawy nawigacji w terenie. Staramy się dostosowywać trasę również do rodziców startujących z maluchami w wózkach. Trasa krótka i łatwa – długość trasy to ok. 2-3 km (przed każdym wydarzeniem podajemy długość trasy w linii prostej między punktami).

NIEBIESKA – trudność trasy porównywalna z trasą zieloną, trasa jest nieco dłuższa – 2,5 do 4 km w liniach prostych.

CZERWONA – trasę polecamy w szczególności osobom, które już miały mapę biegową w ręku. Na uczestników czeka sporo punktów do odnalezienia. Długość trasy to od 3 do 5 km w linii prostej.

CZARNA – trasa przygotowana z myślą o biegaczach chcących poćwiczyć nawigację w terenie, a także wszystkich osób lubiących nieco dłuższy spacer z mapą. Świetnie poradzą sobie osoby, które miały już do czynienia z mapą. Długość trasy to od 3,5 do 6 km w linii prostej.

Zapraszamy! Gwarantujemy moc atrakcji, ciekawe trasy, a przede wszystkim aktywny wypoczynek na łonie natury, z dala od zgiełku miasta :)