Data

01.09.2019 - 13:00 - 23:30

Szanowni Państwo!

Zapraszamy gorąco na Dożynki Gminne – Szemud 2019, które odbędą się tradycyjnie w pierwszą niedzielę września, co w tym roku przypada dokładnie 1.09.

Uroczystość rozpocznie się Mszą św. w intencji rolników, w kościele pw. Św. Mikołaja w Szemudzie. Mszy przewodniczył będzie Ks. dr hab. Robert Kaczorowski a brać będą w niej udział władze samorządowe, wszystkie zaproszone delegacje zaprzyjaźnionych gmin, delegacje sołectw oraz pozostali wierni. W tym roku gospodarzem dożynek jest sołectwo Grabowiec a starostami są mieszkańcy tej wsi  państwo Dorota i Piotr Gruba.

Po Mszy św. spod kościoła ruszy uroczysty orszak maszyn rolniczych oraz najdziwniejszych pojazdów dożynkowych. Ten barwny korowód został zapoczątkowany kilka lat temu, obecnie już na stałe wpisał się w obchody Dożynek w naszej gminie i gromadzi na ulicach Szemuda rzesze mieszkańców i gości.

Na plac Dożynkowy – czyli boisko sportowe w Szemudzie obok SKRu zapraszamy od około godz. 14.30. Tam przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo atrakcji.

 

Rozkład jazdy autobusów PKS Gdynia

Zgłoszenia stoisk na dożynki:

Zarządzenie – wynajem miejsc na stoiska

Karta zgłoszenia stanowiska handlowego

GMINNE DOŻYNKI – FORMULARZ ZGŁOSZENIA STOISKA HANDLOWEGO

Karta zgłoszenia stoiska twórcy ludowego

GMINNE DOŻYNKI – FORMULARZ ZGŁOSZENIA TWÓRCY LUDOWEGO

DOKUMENTY ZWIĄZANE Z ORGANIZACJA DOŻYNEK GMINY SZEMUD JAKO IMPREZY MASOWEJ

W związku z organizacją Dożynek Gminy Szemud jako imprezy masowej Organizatorzy Dożynek informują że podczas tej imprezy obowiązywać będą zaostrzone kryteria bezpieczeństwa.

Osoby chcące uczestniczyć w Dożynkach będą zobowiązane do poddania się kontroli przy wejściu na teren imprezy.

Na teren imprezy nie wolno wnosić napoi własnych ze szczególnym uwzględnieniem wnoszenia i posiadania na terenie imprezy napoi w szklanych opakowaniach.

Prosimy o zapoznanie się z : Regulaminem obiektu, Regulaminem dożynek.

Na miejscu imprezy prosimy o bezwzględne podporządkowanie się służbom porządkowym i informacyjnym.

REGULAMIN OBIEKTU

Regulamin Dożynek

Postępowanie w sytuacjach zagrożenia terrorystycznego oraz procedury postępowania w czasie zagrożenia bombowego w Gminnym Centrum Kultury

INSTRUKCJA POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU POWSTANIA POŻARU LUB INNEGO MIEJSCOWEGO ZAGROŻENIA

 

Lokalizacja

Wczytuję mapę...