Wejherowo 07.10.2019 r.

 

 

Powiatowe Igrzyska Dzieci i Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej  w Szachach

 

W dniu 07.10.2019 roku w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz  Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. Zawody te były eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci oraz Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się w Żelistrzewie. W rywalizacji wzięło udział ponad 40 zawodników i zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego. Poziom turnieju był bardzo wysoki i pozwala mieć nadzieję na udane występy w półfinałach. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Kierownik Wydziału Kultury, Oświaty i Zdrowia w Urzędzie Gminy Szemud – Barbara Siemek – Pawłowska Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie – Tomasz Stein oraz Referent ds. sportu i imprez w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak.  Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami, medalami i dyplomami. Organizatorami byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

 

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

Igrzyska Dzieci

  1. miejsce – Szkoła Podstawowa w Bojanie ( Filip Celanowski, Adam Damaszke, Barbara Mischke, Wojciech Paszkowski, Fabian Wilczewski – opiekun drużyny – Krzysztof Białas) – 6 pkt.
  2. miejsce – Salezjańska Szkoła Podstawowa w Rumi – 4 pkt.
  3. miejsce – Szkoła Podstawowa w Orlu – 1 pkt.
  4. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie– 1 pkt

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

  1. miejsce – Szkoła Podstawowa w Szemudzie (Bartosz Gaszta, Samira Krampa, Oliwia Kwidzińska, Zuzanna Sapletta , opiekun drużyny – Grzegorz Lasowski)  – 5 pkt
  2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie – 4 pkt
  3. miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Rumi – 3 pkt
  4. miejsce – Szkoła Podstawowa w Orlu– 0 pkt

 

 

Opracował: Bartłomiej Woźniak

Dyrektor PZPOW w Wejherowie

Andrzej Byczkowski