Z radością tak wielką, że nie da jej się opisać, pragniemy poinformować Państwa, że po rocznej, niezawinionej przez nas przerwie, organizujemy XIV Szemudzki Przegląd Orkiestr i Zespołów Dętych – Szemud 2021! Radość nasza jest tym większa, iż będzie to pierwsza  impreza z udziałem publiczności od Marcowego Wieczoru Kabaretowego, który odbył się 2 marca 2020, podczas którego gościliśmy Kabaret pod Wyrwigroszem. Dużo już czasu upłynęło i mamy wrażenie, że zarówno Wykonawcy, Organizatorzy jak i Państwo stęskniliśmy się do tych bezpośrednich spotkań z muzyką i ze sobą.  Planujemy, że Przegląd Orkiestr i Zespołów Dętych odbędzie się niedzielę 20 czerwca. Naszym, szemudzkim zwyczajem  rozpoczniemy Mszą św. odprawioną w intencji uczestników muzycznego święta . Msza celebrowana zostanie w kościele parafialnym w Szemudzie o godz14.00. Po zakończeniu liturgii orkiestry wyruszą w uroczystym przemarszu z kościoła do hali widowiskowo – sportowej w Szemudzie. Tu prosimy państwa szczególnie o obecność i wnikliwą obserwację, ponieważ w tym roku Organizatorzy postanowili, iż publiczność przyzna swoje nagrody oceniając występy Orkiestr, z wyjątkowym uwzględnieniem przemarszu właśnie. Koncert w hali planujemy rozpocząć około godz. 15.15.

Zapraszamy zespoły, zapraszamy publiczność – nie wiemy jeszcze jak wiele osób pozwolą nam gościć przepisy , ale zrobimy wszystko by było zgodnie z nimi, bezpiecznie, uroczyście – pięknie!

Nasza Gminna Orkiestra pod batutą Wojciecha Kubika jest już w trakcie przygotowań do przeglądowego koncertu. Mieliśmy okazję słuchać utworów w jej wykonaniu podczas Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny w dniu 3 maja. Jeśli Macie Państwo ochotę cieszyć się brzmieniem naszej Orkiestry, to zapraszamy do odwiedzenia  kanału Kierunek Kultura na You Tube, gdzie umieszczone są  2 utwory w jej wykonaniu. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać Orkiestra Dęta Gminy Szemud i wyskoczy nam właściwe okienko. Oczywiście prosimy o subskrybowanie kanału i bicie wirtualnych oklasków – tzn. wstawianie kciuków w górę  pod postem. Trzeba przyznać, że mimo niemal rocznej przerwy orkiestra brzmi bardzo dobrze, młodzi muzycy grają z energią, radością i dużą muzykalnością.

Mamy nadzieję, że spotkamy się 20 czerwca i będzie to dobry początek powrotu do normalnego trybu kulturalnych i sportowych spotkań organizowanych przez  Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie. Trzymajcie kciuki, by nic nie zepsuło nam planów!

Regulamin przeglądu orkiestr_2021

Karta uczestnictwa