„ Z widokiem na Kaszuby” – XIII Powiatowo – Gminny Plener Malarski – Szemud 2019

W sobotę 21 września zakończył się Plener Malarski, na który w tym roku zjechało 29 malarzy. Plener zyskał ogólnopolską formułę, ponieważ uczestniczyły w nim malarki aż z Krakowa. Można nawet powiedzieć, że Plener stał się międzynarodowy, gdyż jedna z nich jest z pochodzenia Rosjanką, choć od 20 już lat mieszka w Polsce. Jury konkursowe podkreślało zgodnie, iż poziom prac w tym roku był bardzo wysoki. W związku z tym, oprócz nagrody głównej przyznało aż cztery równorzędne wyróżnienia.

Nagrodę główną jury przyznało Teresie Ellwart ze Strzepcza za obraz „Liść w Wodzie”.

Wyróżnienia:

  1. Zofia Botulińska z Luzina za obraz „Las”.
  2. Grażyna Zajt z Kamienia za obraz „Pożegnanie”.
  3. Monika Kordylewaka z Bojana za obraz „Autoportret”.
  4. Kinga Potrykus z Kieleńskiej Huty za obraz „Macierzyństwo”.

Szczególnie cieszy fakt, że aż trzy z wyróżnionych osób są mieszkankami Gminy Szemud a  Kinga i Monika, to dziewczęta bardzo młode i niezwykle utalentowane.

Obrazy, które powstały podczas plenerowych spotkań, w myśl regulaminu pozostają częściowo własnością GCKSiR i można je będzie już niebawem ( po wyschnięciu ) oglądać w hali w Szemudzie i w Bojanie. Zachęcamy do ich podziwiania i dokonywania zakupu.

W drugim dniu Pleneru przez panią Karinę Treder zostały przeprowadzone warsztaty malarskie dla dzieci i młodzieży. Wzięło w nich udział 13 uczestników.

Aleksandra Perz