Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie wraz z Akademią Sztuk Tradycyjnych i Współczesnych w Donimierzu zapraszają na Galę – Wystawę Prac Pierwszego Pleneru Ceramicznego. Odbędzie się ona 16 grudnia (czwartek) w godz.17.00 – 20.00 w Centrum Muzycznym w Kielnie.
Przez około dwa miesiące powstawały prace, wykonywane przez grupę Ceramiczek Donimierskich, a także ceramiczki z Gdyni uczestniczące w Plenerze. Pomysłodawcą, opiekunem oraz osobą sprawującą opiekę merytoryczną nad uczestnikami Pleneru jest Małgorzata Kaszubowska – instruktor zajęć w Akademii Sztuk Tradycyjnych i Współczesnych w Donimierzu. Podczas Wystawy rozbrzmiewać będzie muzyka „na żywo”. Dla odwiedzających przygotowano również niespodzianki: około 18.30 rozlosowane zostaną ceramiczne nagrody w postaci zapachowej świecy sojowej oraz wyjątkowego kubka.
Czekamy na Was w czwartek 16 grudnia od godziny 17.00
Jednocześnie pragniemy Państwa poinformować , że w dbałości o zdrowie i nierozprzestrzenianie się wirusa – jeśli liczba osób przekroczy dozwoloną obecnym prawem – będziemy prosić o dobrowolne okazanie paszportu covidowego. Oczywiście, będą mogli Państwo odmówić, jednocześnie pozbawiając się możliwości obejrzenia wystawy. Prosimy o odwiedzanie nas w tym dniu i jednocześnie o wyrozumiałość dla organizatorów , którzy chcą służyć mieszkańcom z pełnym poszanowaniem prawa.
W trakcie Wystawy – w sali muzycznej – odbędzie się koncert organizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Szemud. Może zatem warto upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu i skorzystać z obu propozycji na spędzenie czwartkowego wieczoru z muzyką i ceramiką. Zapraszamy!