WIOSENNE TARGI ARTYSTYCZNE

W dniu 14 kwietnia na Gminnej Hali Sportowej w Bojanie odbyły się Wiosenne Targi Artystyczne – Bojano 2019. Mają już one swoją renomę wśród rękodzielników, świadczy o tym choćby fakt, iż zgłaszało się ich więcej, niż mogliśmy przyjąć. Jak relacjonowali odwiedzający, stanowiska były jeszcze piękniejsze niż w ubiegłym roku. Były kramy z przecudnymi kartkami okolicznościowymi, ozdobami świątecznymi, słodkościami a nawet z elementami garderoby. Gościliśmy ich aż 30 i jedno jest pewne – było w czym wybierać. Oprócz dzieł wykonanych przez lokalnych artystów, cieszyły także  liczne występy dzieci. Zatańczyły czarujące dzieci z Koleczkowa, należące do zespołu tanecznego „Dzieci u Beci”, Zespół Teatralny ze Szkoły Podstawowej w Jeleńskiej Hucie, pracujący pod kierunkiem nauczyciela religii Pana Krzysztofa Przybyły. Przyjechał do Bojana z przedstawieniem „Dziewczynka z Zapałkami”. Występ zwracał uwagę dbałością o szczegóły, pięknymi kostiumami oraz interpretacją tekstu. Dziewczęta klas starszych z Bojana, przedstawiły krótki spektakl autorstwa Amelki Kiszkiel-Makiewicz. Ze szkoły w Bojanie wystąpili również Nikodem Rospondek, Lena Klimczuk, Zoja Syguda i Maja Hebel. Wystąpiły także przecudne dzieciaczki z dwóch bojańskich przedszkoli: im. Jana Pawła II oraz „Promyczek”. Te występy szczególnie zachwyciły widzów. Tyle wdzięku i uroku rzadko zdarza się widzieć jednocześnie. Wystąpiły także dzieci, które przygotowały swój występ podczas ferii zimowych pod egidą GCKSiR. Krótki , pantomimiczny, dynamiczny spektakl pt. ”Kot w Butach”. I jeszcze formacja taneczna „Świat tańca” z Wejherowa, która święci triumfy na konkursach w całej Europie wystąpiła dla nas. Na scenie ciągle coś się działo i zmieniało. Można s było również rozwijać talenty plastyczne, bowiem niezastąpione panie z Biblioteki Gminnej oraz Małgorzata Kaszubowska z Akademii Sztuk Tradycyjnych i Współczesnych w Donimierzu przeprowadzały Warsztaty Artystyczne. Podniebienie i wzrok pieściły potrawy wielkanocne przygotowane przez panie z KGW z Szemudu, Głazicy i Leśna. Na suto zastawionych stołach znalazły się tradycyjne, wielkanocne, kaszubskie potrawy. Można je było degustować  ale można było kupić i zabrać ze sobą. Po raz pierwszy do naszej gminy zawitało „Magiczne lustro”- odwiedzający mogli zrobić sobie gratisową fotkę z dowolnym tłem, dodać swój podpis i już mieli spersonalizowaną pamiątkę z Targów.

Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu Targów. Dyrekcji SP w Bojanie za doskonałą współpracę, nauczycielom, którzy mimo trwającego strajku zaangażowali się w przygotowanie dzieci, panom Sikorskim za rozkładanie wykładziny, chłopakom z SP w Bojanie za obsługę techniczną. Dziękuję pracownikom hali w Bojanie za miłą atmosferę podczas ciężkiej pracy po godzinach. Jednak specjalne podziękowania należą się strażakom z OSP-Kielno, którzy nie tylko pilnowali porządku i dbali o bezpieczeństwo podczas imprezy, ale pomogli dzień wcześniej w jej przygotowaniach.  Wszystkim, wszystkim dziękuję!

Aleksandra Perz

Dziękuję bardzo pracownikom Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie, ze szczególnym uwzględnieniem obsługi Gminnej Hali Sportowej w Bojanie i pani Aleksandry Perz, która była głównym koordynatorem Wiosennych Targów Artystycznych Bojano 2019.

Wszystkim pozostałym, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia Wiosennych Targów Artystycznych Bojano 2019 a nie zostali wymienieni.

Zapraszam do zapoznania się z galerią zdjęć.

Tomasz Stein

Wiosenne Targi Artystyczne Bojano 2019