„NASZA PRACOWNIA” DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY

Warsztaty artystyczne „Nasza Pracownia” odbywają się w GCKSiR dwa razy w miesiącu w piątki i dla młodzieży i dla dorosłych. Tematy i techniki są urozmaicone, według potrzeb uczestników. Od października działaliśmy już w różnych zagadnieniach: martwa natura- rysunek (ołówek, węgiel, pastele suche), lampion- glina ceramiczna, motyw roślinny- linoryt, świąteczne anioły- decoupage, świąteczny lampion ze zdobionego słoika.

Panie bardzo polubiły również malarstwo olejne, co jest częstym, dodatkowym punktem naszych zajęć. Malowane były portrety, pejzaże, martwe natury, abstrakcja oraz inne, każdy według swoich upodobań pod okiem instruktora. Przy takim zaangażowaniu w tworzenie obrazów, przy każdym kolejnym ćwiczeniu widać rozwój i duży postęp, co bardzo cieszy. W styczniu ”malowałyśmy” także obrazy na filcu techniką filcowania na sucho, co bardzo się podobało i dało też barwne, ciekawe efekty. Na pierwszych zajęciach w lutym wkroczyłyśmy w „świat szydełka” i panie nauczyły się wzoru na chustę z włóczki. Dla chętnych , jak zwykle było malarstwo olejne. A w planie na najbliższe zajęcia mamy: koszyk z wikliny papierowej już na święta oraz naukę rysowania pastelami olejnymi.

Wraz z młodzieżą tworzymy w podobnych dziedzinach jak z dorosłymi:  malarstwo, rysunek, rzeźba, grafika itp. Mamy tematy rozwijające: wyobraźnię, obserwację, zdolności manualne oraz posługiwanie się różnymi technikami. W ramach „Naszej Pracowni” młodzież może również przygotowywać się do wstępnych egzaminów praktycznych do liceum plastycznego.

Karina Treder