Na początku wakacji, w dniach 5 – 9 lipca, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie zaprosiło dzieci do udziału w w Wakacyjnych Spotkaniach Teatralnych. Tym razem pomysłem do pracy był wiersz Jana Brzechwy „Król i Błazen”. Warsztatowicze spotykali się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 14.00 by pod opieką aktorów Beniamina Koralewskiego i Aleksandry Perz poznawać podstawy pracy aktora a w konsekwencji stworzyć króciutki, trwający 15 min. spektakl.

Uczestnicy: Inga, Irmina, dwie Julie, Maja, Nikola, Rozalia i jedyny chłopiec – Maksymilian, pracowali w trudnych warunkach. Jak pamiętamy lipiec przyniósł nam przepiękną, upalną pogodę. Mimo to dzieci zdecydowały się na wysiłek związany z tworzeniem spektaklu i pracowały z wielkim zapałem. Efekty mogli obejrzeć Rodzice i zaproszeni przez dzieci goście ostatniego dnia warsztatów, w piątek 9 lipca o godz. 17.00.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Niestety, film, który miał powstać na pamiątkę dla tworzących spektakl, okazał się być nieudany, dlatego postaramy się spotkać z dziećmi pod koniec sierpnia, by ponownie nagrać nasze przedstawienie.