VIII Gminny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych     SZEMUD 2018

12 kwietnia na Hali Widowiskowo-Sportowej w Szemudzie odbył się już VIII Turniej Sportowy skierowany do uczniów klas I-III. Organizatorem zawodów  sportowych dla najmłodszych jest Szkoła Podstawowa w Szemudzie. Turniej otworzyła  pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Szemudzie Aneta Nowak –Tymińska, która przywitała wszystkie dzieci i życzyła radosnej rywalizacji sportowej w duchu fair play.  Sędziami tego wydarzenia sportowego byli: Jacek Nawrocki – przewodniczący Komisji Oświaty, Zdrowia i Spraw Społecznych ( Rady Gminy Szemud), Szymon Lachowicz – nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi w Kielnie , Tomasz Stein – dyrektor GCKSiR w Szemudzie. Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe z naszej gminy. Każdy zespół składał się z 9 dzieci (troje z pierwszej klasy, troje z drugiej klasy i troje z klasy trzeciej) , w każda drużyna musiała mieć w składzie przynajmniej trzy dziewczynki. Dzieci rywalizowały w 12 konkurencjach, o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności.  Po zaciętej walce podium zawodów przedstawiało się następująco:

  1. miejsce Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi w Kielnie.
  2. miejsce Szkoła Podstawowa w Bojanie
  3. miejsce Szkoła Podstawowa w Szemudzie

Pozostałe wszystkie drużyny : Społeczna Szkoła Podstawowa w Karczemkach, Szkoła Podstawowa w Łebnie, Szkoła Podstawowa w Jeleńskiej Hucie i Szkoła Podstawowa w Koleczkowie – zostały sklasyfikowane na miejscu czwartym.

Wszyscy uczestnicy zawodów składają serdeczne podziękowania nauczycielką Szkoły Podstawowej w Szemudzie :  Lucynie Trzeciak i Patrycji Struck  za wspaniałe przygotowanie i prowadzenie zawodów.

 

 

Tomasz Stein

Galeria