GCKSiR radością pragnie poinformować o niezwykłym wydarzeniu.
W tym roku, mimo wielkich trudności związanych z pandemią, jednak odbędą się III Szemudzkie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie otrzymało pozytywną notę i dofinansowanie do zadania o tytule „Kaszubskie rękodzieło, śpiew i muzyka”. Realizację tego zadania powierzono ASTiW w Doniierzu. Tak więc ruszamy. To niesamowita gratka dla nas wszystkich. Rangę tego wydarzenia podnosi fakt, iż z 1264 złożonych wniosków, tylko 293 zostały pozytywnie zaopiniowane. W ramach projektu odbywać się będą darmowe zajęcia z zakresu ceramiki, haftu, śpiewu i muzykowania.
Zaczynamy rekrutację już… od teraz możecie się zastanowić, kiedy będziecie chcieli wziąć udział w warsztatach. 
W okresie wakacyjnym, w sierpniu, wyznaczone zostaną dwa dni na warsztaty ceramiczne, będzie to sobota – dwie grupy w godzinach 9.00 – 11.00 oraz 12.00 – 14.00. Dodatkowo będzie grupa popołudniowa w czwartki od 17.00 – 19.00.

Będziemy tworzyć naczynia z pięknej, brązowej gliny i ozdabiać kolorowymi wzorami, bazując na typowej ceramice kaszubskiej wspaniałego rodu Necla.
W sierpniu również uruchamiam grupę wokalną. Podczas zajęć będziemy zgłębiać popularne piosenki kaszubskie, jak i stworzymy własną kompozycję. Wrzesień natomiast, będzie zarezerwowany dla haftu kaszubskiego, bazującego na szkole wejherowskiej.
Wszystkie cuda, które stworzycie zostaną pokazane na wielkiej Gali, którą planujemy na 11 października. Po finale wszystkie wykonane przez Was dzieła zabierzecie do domu.
Zapraszamy Was bardzo serdecznie do udziału w naszym programie. Wszelkich informacji udziela telefonicznie Małgorzata Kaszubowska – 506 791 589, na stronie Akademii lub mailowo pod adresem:
malgorzata.kaszubowska@yahoo.com
Program jest dedykowany do wszystkich grup wiekowych, z wielką radością powitamy całe rodziny, zwłaszcza na warsztatach ceramicznych i hafciarskich/
Należy jednak pamiętać, że będą nas obowiązywały pewne zasady – maksymalnie na warsztatach będzie mogło przebywać 10 osób.

ZAPRASZAMY DO ZAPISYWANIA SIĘ!