Zapraszamy Chórzystów na Kaszuby

Zapraszamy chóry z całego kraju, świeckie oraz kościelne różnych wyznań, do udziału w ogólnopolskim „Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej”, który odbywa się w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski, w kaszubskiej gminie Szemud.

Gmina Szemud znana jest z  propagowania szeroko rozumianej kultury, muzyki oraz z kultywowania obyczajów i tradycji kaszubskiej. Mieszkańcy są dumni ze swoich korzeni kulturowych i języka kaszubskiego, okazują to m.in. poprzez realizację  różnego rodzaju przedsięwzięć takich, jak  Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej, Pomorski Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej  oraz poprzez działalność Dekanalnego Chóru im. św. Jana Pawła II z Kielna, Chóru Żeńskiego „Jagiellonki” z Bojana, Chóru Nauczycieli z Kielna, Kaszubskiego Zespołu „Koleczkowianie” z Koleczkowa. Miło nam poinformować, że patronatem honorowym festiwal objęły znakomite osobowości Pomorza: abp Sławoj Leszek Głódź – Metropolita Gdański, Dariusz Drelich – Wojewoda Pomorski, Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Gabriela Lisius – Starosta Wejherowski, Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud, ks. prałat Franciszek Rompa – proboszcz Parafii Kielno. Publikacją niniejszego Informatora rozpoczynamy nabór do XIII edycji Pomorskiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnej, który odbędzie się w dniu 6 kwietnia 2019 r. w kościele św. Wojciecha  Kielnie. Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego zgodnie  z Regulaminem Festiwalu.

Mamy nadzieję, iż udział w naszym wydarzeniu będzie dla wszystkich chórzystów ogromnym wyróżnieniem, pomimo że festiwal ma formułę konkursową. Głównym trofeum jest statuetka festiwalowa „VIA DOMINI”, którą otrzyma chór najwyżej oceniony  ze wszystkich kategorii w całym konkursie. Przewidziane są także nagrody pieniężne za I miejsca w poszczególnych kategoriach oraz inne wartościowe nagrody specjalne i wyróżnienia. Chóry zakwalifikowane do uczestnictwa w Festiwalu, które przedłużą swój pobyt na Pomorzu, zachęcamy aby w ramach “XIII Pomorskiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnej – Szemud 2019”  wystąpiły następnego dnia w sąsiedzkich parafiach Szemudu  z oprawą muzyczną niedzielnej Mszy św. i krótkim koncertem po jej zakończeniu. Prosimy o dobrowolne deklaracje, a my ze swojej strony skojarzymy dany chór z odpowiednią parafią. Naszym zamiarem  jest, aby Festiwal był okazją do swoistych  muzycznych rekolekcji dla szerokiej społeczności chrześcijańskiej i miał charakter chóralnego  święta.

A zatem życzymy wszystkim wykonawcom i słuchaczom interesujących doznań muzycznych i głębokich przeżyć duchowych. Jeszcze raz zapraszamy chóry i zespoły chóralne do udziału  w naszym wydarzeniu. Przejmiemy Państwa z radością.

 

                                                                        Tomasz Stein – Dyrektor GCKSiR Szemud

                                                                        Leszek Walkowiak – Koordynator Festiwalu

 

Szczegółowy program festiwalu dostępny będzie na stronie www.gcksir.szemud.pl/ zakładka Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopolskiej lub w Kalendarzu imprez na miesiąc kwiecień 2019

Karta zgłoszenia – Festiwal 2019 (4) zał.nr 1

REGULAMIN- 2019

Skład Komisji Konkursowej

Komisja Konkursowa

Kaszubski repertuar pasyjny

Tej Jezës rzekł – Òjcze, òdpùscë jima, bò nie wiedzą, co czënią. Muzyka -KAROL_KREFTA
Szymon Godziemba-Trytek – Mój Òjcze
MICHAŁ-SOŁTYSIK-Tej_Jezes_rzekl-na_chor_mieszany
Marek Raczyński – Mój Òjcze

Marcin Stoltmann – Òjcze, w Twòje rĂŁce…

Kamil Szafran – BĂŁdą zdrzec na Tegò
Dawid Jazłocki – BĂŁdą zdrzec na Tegò-1
Anna Rocławska – Mój Òjcze

Anna Rocławska – BĂŁdą zdrzec na Tegò
Anna Roc éawska- Ojcze, w r_Öce Twoje 2015
ANDRZEJ_DIESNER_TEJ JEZES RZEKŁ
Adam Diesner – Òjcze, w Twòje rĂŁce…

(…)MICHAŁ SOŁTYSIK – TEJ JEZES RZEKŁ na chór mieszany