Jeśli na Wakeboarding, to tylko do Kielna

Kiedy przejeżdżamy przez Kielno wzrok samoczynnie kieruje się ku spokojnej tafli jeziora, gdzie od kilku sezonów mieści się Wake Park. Ostatnio został on rozbudowany i unowocześniony.

W weekend 20 – 21.06.  Wake Park wspólnie z Fundacja Avalon i projektem Avalon Extreme przygotowali dwudniowe szkolenie z dyscypliny jaką jest Sitwake. Cóż to takiego jest? Otóż najprościej mówiąc, sitwake to wakeboarding uprawiany w pozycji siedzącej. Nazwa tego sportu to połączenie angielskich słów „sit” – siedzieć oraz „wake” – ślad pozostawiony przez płynący statek. Projekt kierowany był do osób niepełnosprawnych.
10 śmiałków z trójmiasta i okolic na co dzień poruszających się na wózkach inwalidzkich, przez dwa dni uczyło się pływać na deskach pod okiem Szymon Klimza z Avalon Extreme, który to sam kilka lat temu uległ wypadkowi i  sport stał się dla niego znakomitą formą rehabilitacji. Patrząc na odwagę, siłę i determinację osób, które brały udział w szkoleniu przychodziło na myśl, że absolutnie nie są to osoby niepełnosprawne. Tam w Kielnie nad jeziorem nazywano je nadsprawnymi i ta nazwa najlepiej oddaje ich energię i pozytywne nastawienie do życia. Inspiracją do zorganizowania szkolenia był jeden z obecnych uczestników jeżdżący na wózku inwalidzkim, którego sprawne córki pływają w Wake Parku. Stwierdził on, że też chciałby spróbować tego sportu. Trafił tym pragnieniem w serca właścicieli i zaowocowało to obecnym szkoleniem.

 

Wake Park na co dzień zaprasza i przekonuje, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zarówno profesjonaliści, jak i początkujący, dorośli i dzieci.

WakePark Gdańsk w Kielnie jest świetnym miejscem na piknikowy, aktywny wypoczynek nad wodą. Oprócz dwóch niezależnych od siebie wyciągów (w tym ponad 200 metrowy !!!) nie  brakuje tam również  przeszkód (m.in kicker, box, elephant, rooftop) są tutaj także:

– wypożyczalnia desek
– prysznice
– beach bar
– szatnie z przewijakami dla maluchów
– zabawki plażowe dla najmłodszych
– boisko do siatkówki
– piłkarzyki
– hamaki
– leżaki
– parking

No i co najważniejsze wspaniała atmosfera i niepowtarzalny klimat

WakePark Gdańsk, prowadzonego przez prawdziwych pasjonatów wakeboardingu, którzy z przyjemnością przeszkolą i wprowadzą w tajniki kolejnych trików tego widowiskowego sportu.