Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt oraz Chłopców

        W dniu 09.11.2016 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt i Chłopców.  Zawody te były eliminacją do Finałów Wojewódzkich,  które odbędą się w dniach 17-18.11.2016 roku w Gniewie. W kategorii szkół podstawowych wystąpiły po trzy drużyny reprezentujące powiat: lęborski, pucki oraz wejherowski.  Natomiast w rywalizacji szkół gimnazjalnych wystartowały dwie ekipy reprezentujące powiat pucki oraz wejherowski. Zwycięzca w rywalizacji dziewcząt szkół podstawowych została Szkoła Podstawowa w Helu, a w chłopcach najlepszym teamem okazała się Szkoła Podstawowa nr 3 z Władysławowa. Jeśli chodzi o szkoły gimnazjalne to zwycięzcą w kategorii dziewcząt został przedstawiciel naszego powiatu, czyli Gimnazjum w Luzinie, natomiast wśród chłopców zwyciężyło Gimnazjum z Helu. Poziom turnieju był bardzo wysoki, a mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami i dyplomami które wręczali: Dyrektor  Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie – Pan Tomasz Stein oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Pan Andrzej Byczkowski. Ogromne podziękowania należą się organizatorom zawodów, czyli Gminie Szemud, która zapewniła drobny poczęstunek dla wszystkich uczestników. Organizatorami byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu  i Rekreacji w Szemudzie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

Szkoły podstawowe:
Dziewczęta
I miejsce –  Szkoła Podstawowa w Helu
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Sychowie ( Weronika Bonk, Agnieszka Modrzejewska, opiekun drużyny – Emilia Mielnik)
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku

Chłopcy
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 we Władysławowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Szemudzie ( Maciej Parda, Cezary Stolz, opiekun drużyny – Grzegorz Lasowski)

Szkoły gimnazjalne:
Dziewczęta
I miejsce –  Gimnazjum w Luzinie (Nikola Hukałowicz, Dominika Kankowska, Wiktoria Piepiórka – opiekun drużyny – Wiesław Szmidtka )
II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Żelistrzewie
Chłopcy
I miejsce – Gimnazjum w Helu
II miejsce – Gimnazjum w Bojanie ( Antoni Dobke, Oskar Hallmann, Dominik Sikorski – opiekun drużyny – Hanna Las)

Opracował: Bartłomiej Woźniak

                                               Dyrektor PZPOW w Wejherowie
                                             Andrzej Byczkowski

Galeria