Szanowni Państwo!

W dniach 05-09 października bieżącego roku, odbył się w naszej gminie  X Jubileuszowy Powiatowo – Gminny Plener Malarski. Muszę przyznać, iż byłam zaskoczona i zachwycona jednocześnie niezwykłym nastrojem stworzonym przez artystów plastyków. Pracowali z entuzjazmem, w harmonii pomagając sobie wzajemnie, niezależnie od wieku czy zaawansowania warsztatu malarskiego. Dziękując uczestnikom za wieloletni udział w naszych plenerach, wyrażam nadzieję, iż spotykamy się jeszcze niejeden raz podczas kolejnych edycji pleneru.

Pragniemy, by nasza gmina była swego rodzaju domem dla artystów, domem do którego chętnie się wraca i w którym na zawsze pozostaje cząstka duszy –   w tym przypadku zaklętej w obrazach.
Myślę, że chyba nam się to udało. Na dowód i recenzję wydarzeń pozwolę sobie przytoczyć treść maili, które otrzymałam już po zakończeniu pleneru.

Przewodnicząca Rady Gminy
Aleksandra Perz

 

Pani Olu , na Pani ręce składam serdeczne podziękowanie za możliwość wzięcia udziału po raz kolejny w plenerze organizowanym przez Waszą gminę. Te dni spędzone w Warznie z wśród koleżanek i kolegów na zawsze pozostaną u mnie  w pamięci jako piękne i pełne miłych wrażeń artystycznych. Tak się stało również dzięki Pani talentowi i występom Pana Felipe. Gospodarze dostarczali ucztę dla ciała, zresztą to bardzo mili i sympatyczni ludzie. Wszystko było  bardzo dobrze przygotowane , czułam się wyróżniona móc uczestniczyć w tym plenerze. Szczególnie Pani dziękuję za troskę i przygotowanie, a Urzędowi  Gminy i Gminnemu Centrum Kultury za zorganizowanie tego pleneru. Życzę wszystkim sukcesów w pracy i serdecznie pozdrawiam.

Bogusława Bach

 

Do Organizatorów
X  Powiatowo-Gminnego Pleneru malarskiego – Szemud, Warzno 2016

Pani Aleksandra Perz!

Śmiało można powiedzieć; X  Powiatowo-Gminny Plener Malarski – Szemud, Warzno 2016, to niezwykłe wydarzenie kulturalne. To giełda twórczych doświadczeń. Tu malarze utrwalają w głowach i na płótnach –  piękno Kaszubskiej Ziemi. To czas swobodnych pogawędek i niekończących się rozmów – o życiu, o artystycznych postawach, o zróżnicowanych środkach twórczego zapisu. To malarski koncert  z niezapomnianym wokalno-muzycznym akcentem. Wszystko to pozostawiam w pamięci jako artystyczne spotkanie w przyjaznym gronie, w jakże miłym i  gościnnym miejscu.
KIERUNEK KULTURA, TO TEN KIERUNEK!
Z podziękowaniem,
Zofia Botulińska

artykuł p.Aleksandra Perz
artykuł p.Halina Barbara Szymańska

foto. Jarosław Gawryś ” Timur”

 

Galeria