„To świt, to zmrok… szybko płyną dni

Po zimach wiosny rodzą życie…

Radość przeplata się i łzy”

( Skrzypek na Dachu )

PIKNIK COUNTRY

Czyli Festyn Rodzinny „Pożegnanie Lata” w Bojanie

Niedawno wesoło witaliśmy lato a już niebawem trzeba się będzie z nim pożegnać. Ale jak to u nas bywa, nie damy się nostalgii, pożegnamy się radośnie i z przytupem. Dlatego zapraszamy Państwa do Bojana, na stadion sportowy, gdzie 19 sierpnia już od godziny 12.00 zacznie się kręcić nasza sołecka impreza, na którą KONIECZNIE TRZEBA SIĘ PRZEBRAĆ W STYLU COUNTRY! Właśnie tak. Choćby kapelusz, choćby kolt zabawkowy za pasem albo inny pióropusz – ważne aby mieć jakiś westernowy atrybut. Oczywiście, najpiękniejszy kostium będzie nagrodzony!

Zachęcamy też osoby lub może i całe śpiewające rodziny do przygotowania piosenek country, ponieważ planujemy przeprowadzić  spontaniczny mini festiwal. Wystarczy zgłosić chęć udziału organizatorom w dniu festynu, przynieść swój aranż na pendrive lub instrumenty. Można tez śpiewać a’capella i bawimy się!

Oprócz zabawy mamy jeszcze bardzo ważny cel. Znając dobroć i ofiarność naszych mieszkańców, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc dla Oliwii, która od lat jest ciężko chora i potrzebuje sprzętu do rehabilitacji, samej rehabilitacji, leków a to wszystko jest bardzo kosztowne. Dlatego organizujemy BIEG CHARYTATYWNY O PUCHAR SOŁTYSA. Przeprowadzimy go w kilku kategoriach. Dla dzieci do lat 10, dla młodzieży do 15 i dla dorosłych.  Będzie też można wziąć udział w konkurencji nordic walking. Organizujemy też przejazd kolarzy i motocyklistów. Będą koncerty, pokazy, konkursy, licytacje. Będzie fasola po kowbojsku. Będzie kino 7D. Gwiazdą wieczoru będzie zespół country Drink Bar. O szczegółach będziemy Państwa informować na FB oraz na stronie internetowej  Urzędu Gminy i GCKSiR w Szemudzie. Dochód z imprezy, co do grosika przekażemy Oliwii, by reperowała swoje zdrowie i mogła cieszyć się życiem. Niezależnie, w tym samym czasie, od godziny 13.00 odbywać się będą Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP.

Zapraszamy! 19 sierpnia, stadion sportowy (Dragon) w Bojanie, od godziny 12.00 do 24.00.

Dwanaście godzin sportu, muzyki, zabawy i humoru!

Aleksandra Perz