KONCERT BOŻONARODZENIOWY W BOJANIE

„A zwyczajni tak jak my, co w szarościach topią dzień,

Myślą, jednak warto żyć. Dziś NADZIEJA rodzi się”.

(Jacek Cygan)

Już 21 lat liczy historia Koncertów Bożonarodzeniowych w Bojanie i od tylu  lat spotykamy  się 6 stycznia przy żłóbku w parafii p.w. Św. Jadwigi Królowej, by chwalić Jezusa kolędą. W tym roku byliśmy świadkami występu trzech zespołów. Zaśpiewał Żeński Zespół Wokalny oraz schola dziecięca „Jagiellonki” z Bojana, z którymi mam przyjemność pracować od początku ich istnienia. Muzycznie opracowuje utwory Tomasz Perz – muzyk, kompozytor, organista parafii.  Gościem specjalnym był Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pod kierunkiem Jerzego Szarafińskiego. W wykonaniu gości usłyszelismy najpiękniejsze kolędy, pastorałki oraz utwory o tematyce śiątecznej z Polski, Francji i Ukrainy w wyjątkowej aranżacji na chór i akordeon koncertowy. Z narodzenia Pana, Triumfy, Gdy się Chrystus rodzi, Wśród nocnej ciszy jak i mniej znane: Pokłon Jezusowi, Zaśnij dziecino, Nowa radost, Święta Panienka, Serca ludzkie się radują.

Zespołowi towarzyszył  i doskonale podkreślał oraz dodawał charakteru utworom, akordeon koncertowy, na którym z wirtuozerią grał Paweł Nowak. Koncert trwał bez mała półtora godziny a publiczność zachwycona słuchała i brawami na stojąco nagradzała artystów.

Pragnę z całego serca podziękować Ks. Proboszczowi Piotrowi Maciołkowi, panu Tomaszowi Steinowi – Dyrektorowi GCKSiR w Szemudzie a także panu Kazimierzowi Mach – Radnemu i Sołtysowi wsi Bojano za okazaną życzliwość i pomoc w zorganizowaniu tegoż jakże pięknego i potrzebnego w życiu parafii, sołectwa i gminy koncertu. Dziękuję również moim kochanym „Jagiellonkom” małym i dużym – za to, że są, że im się chce przychodzić na próby, ćwiczyć, poświęcać swój czas.

Korzystając z okazji zapraszam osoby lubiące śpiewać  do „Jagiellonek”. Próby zespołu dorosłego odbywają się w poniedziałki o godz.19.00 w przedszkolu im. Jana Pawła II w Bojanie a scholka dziecięca ćwiczy w soboty o godz. 10.00 w tej samej sali.

Aleksandra Perz