Rekordowa liczba startujących w biegu głównym na 10 kilometrów (323 biegaczy).

393 osoby na startach Kaszuby Biegają w Szemudzie

W Szemudzie 17 sierpnia odbyły się kolejne zmagania w ramach Cyklu Kaszuby Biegają 2019. Na startach stanęło łącznie 393 zawodników z całej Polski. Biegali zawodowcy, amatorzy oraz całe rodziny w biegach towarzyszących.

Pierwszy na metę Kaszubskiego Biegu Lesoków, spośród 323 startujących, wbiegł Łukasz Kujawski. Za nim kolejno Tomasz Bagrowski z Gdańska oraz Grzegorz Kujawski z Pucka. Wśród Pań zwyciężyła Izabela Paszkiewicz z Terespolu. Na 2. miejscu znalazła się Patrycja Włodarczyk z Terspolu, zaś miejsce 3. zajęła Alicja Misiak z Suszu.

Szemud. Bieg Lesoków – pierwszy raz znalazłam się na tej trasie i raczej nie ostatni. Bardzo fajna trasa, organizacja na 5! Na pewno wrócę – komentowała Aleksandra Bartsch z Gdyni

Organizatorzy na czele z :Dyrektorem Kaszuby Biegają – Henrykiem Miotkiem i Dyrektorem Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie – Tomaszem Stein, składają ogromne podziękowania wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę. Dziękujemy służbie medycznej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Szemud z komendantem Pawłem Milewczykiem na czele, niezastąpionym wolontariuszom, pracownikom GCKSiR oraz mediom i Gminie Szemud.

Kaszubski Bieg Lesoków był ósmą spośród dwunastu imprezą tegorocznego, VII Cyklu Kaszuby Biegają. Kolejny etap Największej Imprezy Biegowej Polski Północnej już za tydzień w niedzielę w Bąkowie – gmina Kolbudy, tam również zmagania w ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają.