Mikołajki Gminne – czyli Bajeczne Spotkania z Teatrem

Nie tak dawno zapraszaliśmy mieszkańców gminy na spektakl teatralny dla dzieci a już przeszedł on do historii. W dniach 11 i 12 grudnia w Hali widowiskowo – sportowej w Szemudzie  zostało wystawione przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”. Spektakl ten obejrzało niemal 1000 dzieci z terenu naszej gminy. Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji dołożyło wszelkich starań aby halę sportową przemienić w teatr. Zbudowano profesjonalną scenę, z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem. Zaproponowaliśmy młodym widzom spektakl, w którym aktorzy grają z lalką oraz w żywym planie. Tego jeszcze w Szemudzie nie było. W dbałości o jakość GCKSiR zorganizowało aż 5 przedstawień, tak by jednorazowo spektakl oglądało nie więcej niż 230 uczniów,  by każde dziecko było blisko aktora, by mogło jak najwięcej czerpać i cieszyć się magią teatru, Sądząc z żywych reakcji dzieci zamierzenia zostały zrealizowane. Widzieliśmy uśmiechnięte, zadowolone twarzyczki maluchów, które z przejęciem opowiadały sobie niedawno obejrzaną historię. Aby wspomnienia o spektaklu przetrwały dłużej, wychodząc z „teatru” każde dziecko otrzymało upominki – mieszankę do wypieku pierniczków  (nawiązanie do treści przedstawienia oraz zachęta do wspólnego wypieku z rodziną) a także puzzle wykonane na zamówienie ze zdjęciami z „Jasia i Małgosi”. Jeszcze w korytarzu dawał się słyszeć śpiewany przez dzieci muzyczny motyw z bajki „ …mordoklejki w czekoladzie leżą sobie jak na ladzie…”. Bardzo miły widok dla organizatorów.

Dziękujemy dyrektorom szkół oraz nauczycielom, że odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w Mikołajkach Gminnych. Dzięki Państwa zaangażowaniu tak znaczna liczba dzieci miała okazję uczestniczyć w grudniowym święcie teatru.

Dziękujemy również firmie PKS, która przewiozła na spektakl około 800 dzieci z różnych zakątków gminy. Brak słów na wyrażenie wdzięczności za tak ogromną pomoc. Pomoc, o którą pewnie nie raz jeszcze będziemy prosić.

Pozostaje nam zaprosić Państwa na kolejne wydarzenia kulturalne i sportowe organizowane przez GCKSiR w Szemudzie.

Aleksandra Per