27 lutego 2019 roku na Hali Widowiskowo-Sportowej w Szemudzie odbyła się I Gala Sportu Gminy Szemud

Uroczystego otwarcia Gali dokonał Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski.

Wszystkie prezentacje nominowanych do nagród były wyświetlane na ekranie, całość Gali prowadził dyrektor GCKSiR w Szemudzie Tomasz Stein.

Kategoria SPONSOR SPORTU ROKU 2018 GMINY SZEMUD

Nominowani:

Tomasz Krauza – Centrum Obsługi Pojazdów „FRED” Bojano

SONNIGER POLSKA Sp z o.o. Sp.k. prezes zarządu Marcin Damięcki.

Boterm – Stacje Paliw

Nagrodę w imieniu organizatorów wręczał Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski.

DLA

Tomasz Krauza – Centrum Obsługi Pojazdów „FRED” Bojano- człowiek – firma o WIELKIM SERCU WSPOMAGA MŁODYCH SPORTOWCÓW ABY MOGLI REALIZOWAĆ SWOJĄ PASJE, co pozwala zawodnikom na sportową rywalizacje na parkietach całej Polski  oraz nawiązywać nowe  przyjaźnie bez względu na odległość.

KATEGORIA : DZIAŁACZ SPORTOWY ROKU 2018 GMINY SZEMUD

NOMINOWANI:

Małgorzata i Grzegorz Mierzejewscy: UKS Dragon Bojano, LZS Bojano

Sabina Wendtk : UKS Kielno

Nagrodę w imieniu organizatorów wręczała Przewodnicząca Rady Gminy Szemud Aleksandra Perz.

DLA  : Małgorzata i Grzegorz Mierzejewscy: UKS Dragon Bojano, LZS Bojano.

Państwo Mierzejewscy od 15 lat prowadzą kluby sportowe UKS I LZS Dragon Bojano . Klub UKS powstał w roku 1999 , a w roku 2002 z klubu UKS wyodrębnił się jako niezależne Stowarzyszenie LZS Dragon. Początkowo w ramach UKS odbywały się zajęcia dla dzieci w zakresie lekkiej atletyki ,tenisa stołowego oraz piłki nożnej . LZS to drużyna początkowo B klasowa piłki nożnej .

 

Dynamiczny rozwój klubu rozpoczął się jednak ,kiedy Prezesem Klubu LZS został Pan Grzegorz ,a UKS – u Pani Małgorzata . Państwo Mierzejewscy poprzez ogromne zaangażowanie spowodowali ,źe w chwili obecnej w ramach UKS funkcjonuje 7 roczników juniorów w zakresie rozgrywek ligowych piłki nożnej Pomorskiego Związku Piłki Nożnej ,ponadto zajęcia piłkarskie odbywają się systematycznie w przedszkolach naszej gminy . Obecnie systematycznie trenuje około 300 zawodników juniorów z całego terenu naszej gminy .

 

Pan Grzegorz poprzez swój upór i konsekwencję w działaniu doprowadził do momentu,  w którym w ramach drużyn seniorskich funkcjonują trzy drużyny . Drużyna piłki nożnej na trawie od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rozgrywkach ligowych ,obecnie znajduje się na trzecim miejscu w tabeli z szansą na awans do V ligi .

Ogromnym sukcesem jest natomiast awans kolejnej drużyny – futsalowej – do I Ligi rozgrywek ogólnopolskich . Drużyna zajmuje obecnie 6 miejsce w tabeli z pośród 12 najlepszych drużyn w Polsce regionu północnego I ligi.

Kolejna drużyna to: Beach Soccer – odmiana piłki nożnej /plażowa/ i tu również ogromny sukces na miarę przynajmniej wojewódzkiego . Drużyna zdobyła awans do ekstraklasy w tej dyscyplinie . Czyli plasuje się w gronie najlepszych drużyn w Polsce .

 

Jeżeli chodzi o sukcesy młodych piłkarzy UKS to również jest ich bardzo dużo. Młodzież systematycznie uczestniczy w rozgrywkach ligowych ,ale również w wielu turniejach . Młodzi zawodnicy i zawodniczki otrzymują systematycznie powołania do Kadry Pomorza . Największym osiągnięciem w zakresie indywidualnego wychowania zawodnika było powołanie zawodnika Cezarego Stolc do ekstraklasowej Pogoni Szczecin – zawodnik występuje tam w składzie podstawowym swojego rocznika .

 

Państwo Mierzejewscy współorganizowali wiele imprez środowiskowych . Bieg charytatywny dla Oliwii, imprezy Mikołajkowe, Międzyregionalny Międzynarodowy Turniej Piłkarski w Łebnie . Pani Małgorzata wspiera też działalność sportu szkolonego . Co roku klub organizuje obozy sportowe oraz ogólnodostępne zajęcia sportowe podczas ferii zimowych dla dzieci z terenu gminy Szemud. Uczniowie często korzystają ze sprzętu sportowego, który współfinansuje Rada Solecka ,której Przewodniczącą jest Pani Małgorzata . Pani Małgorzata współorganizuje też wyjazdy młodzieży szkolnej na różnego rodzaju zawody sportowe.

Wszystkie działania związane z funkcjonowaniem klubów Państwo Mierzejewscy robią charytatywnie ,ale też wspierają klub finansową ,będąc jednymi z podstawowych sponsorów jego działalności .

KATEGORIA : WOLONTARIAT SPORTOWY ROKU 2018 GMINY SZEMUD

NOMINOWANI

Grupa Bojano Biega z Dorotą Kleiną

Członkowie klubu UKS Dragon Bojano

Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Bojanie

Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szemudzie

Nagrodę w imieniu organizatorów wręczała Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia Urzędu Gminy Szemud Barbara Siemek-Pawłowska

DLA

Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Bojanie

Szkolny Klub Wolontariusza funkcjonuje w naszej szkole od roku szkolnego 2017/2018. Opiekują się nim nauczyciele: Katarzyna Czerniejewska i Karol Mastalerz. Jednak początkowe liczne działania związane z wolontariatem możemy odnotować już we wcześniejszych latach. Duże zainteresowanie uczniów spowodowało powstanie takiego klubu. Z uwagi na ogromne zainteresowanie i miłość do sportu opiekunowie klubu postanowili, że większość działań będzie skierowana właśnie na wydarzenia sportowe, które mają miejsce w Trójmieście i jego okolicach. Od roku 2016 opiekunowie wraz z liczną grupą uczniów (zazwyczaj ok. 30) pojawiają się na imprezach biegowych i triathlonowych. Nasi wolontariusze cyklicznie pojawiają się na takich zawodach jak: Onico Półmaraton Gdynia, Enea IronMan Gdynia ,Triathlon Energy Gniewino, Mistrzostwa Polski w duathlonie w Rumi, Mistrzostwa Polski Duathlon Energy Gniewino, PKO Bieg Charytatywny w Gdańsku, Bieg ,,2 km 5 pączków ‘’ w Bojanie, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Bojanie. Do naszych zadań w czasie imprez sportowych należy: wydawania pakietów startowych, praca na linii startu/mety, praca w depozycie, organizacja strefy zmian, oznaczanie/ zabezpieczenie trasy biegowej/kolarskiej, praca w bufecie (podawanie zawodnikom napojów, wody, jedzenia w trakcie trwania zawodów), wręczanie medali. Oprócz działań na arenach sportowych mamy na swoim koncie między innymi udział z zbiórce pieniędzy podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które w zeszłym roku odbywały się w hali sportowej w Szemudzie, a w tym roku w Bojanie. Do naszego klubu wciąż napływają nowi uczniowie. Do grona 15-16 latków coraz częściej dołączają uczniowie klas 4-5. Mimo wczesnych weekendowych pobudek, sporej ilości zadań które mamy do wykonania, pracy do późnych godzin popołudniowych, uczniowie z uśmiechem pomagają sportowcom, przy okazji sami ,,zarażają się’’ amatorskim sportem, czują z tego olbrzymią satysfakcję i z niecierpliwością czekają na kolejny wolontariat.

Podczas wręczenia nagrody w kategorii Wolontariat Sportowy – Fundacja Miasto Sportu podziękowała Wójtowi Gminy Szemud za wspieranie wolontariatu na terenie Gminy Szemud.

Po wręczeniu nagród w trzech kategoriach swój pokaz walki karate przedstawił KLUB GOKKEN.

KATEGORIA  : TRENER ROKU 2018 GMINY SZEMUD

NOMINOWANI

Duet trenerski : Izabela Sadłowska i Marek Sadłowski UKS Basket Fred Kielno

Patryk Wendt : GOKKEN i Kadra Narodowo Polskiej Unii Karate

Marek Widzicki: LZS Bojano

Michał Biszto: UKS Dragon Bojano

Bartosz Robakowski: KKS Koleczkowo

Fotografia z prezentacji nominowanych:

Nagrodę w imieniu organizatorów gali wręczał Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Rady Gminy Szemud : Jacek Nawrocki

DLA:

Marek Widzicki

– awans do Ekstraklasy Beach Soccera (najwyższa klasa rozgrywkowa – piłka nożna plażowa);

– awans do I ligi Futsalu grupa północna (zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej – piłka halowa);

– I miejsce w lidze Junior D2 (r. 2006) s. 2017/2018 i awans do najwyższej klasy dla tej kategorii wiekowej tj. Liga Wojewódzka Junior D1.

– wielokrotne powołania do Kadr Pomorza dla zawodników/zawodniczek trenujących pod okiem trenera.

Tylko w 2018 roku regularnie powoływano: Cezary Stolz, Monika Mierzejewska, Dawid Szczodrowski, Witold Blok, Oskar Śliwowski, Mateusz Damięcki, Kajetan Pysz i Anastazja Krampa.

– powołania do reprezentacji Polski: Młodzieżowa Reprezentacja Polski Beach Soccer – Jakub Bistuła.

KATEGORIA : SPORTOWIEC JUNIOR ROKU 2018 GMINY SZEMUD – DZIEWCZĘTA

NOMINOWANE:

Dominika Szatkowska –GOKKEN  Karate WKF (olimpijskie)

Sandra Lieske – GOKKEN karate

Anastazja Krampa – LZS Dragon Bojano

Nagrodę w imieniu organizatorów wręczył V-ce Przewodniczący Rady Gminy Szemud Witold Hoppa

DLA :

Dominika Szatkowska

Zawodniczka Klubu Sportowego GOKKEN

Najwyżej sklasyfikowana zawodniczka w swojej kategorii w Polsce wg rankingu Polskiej Unii Karate.

Mieszkanka naszej gminy w tym roku  reprezentowała Polskę (Polskiej Unii Karate)  na Mistrzostwach Europy w Karate WKF (olimpijskie) w kategorii – 47 kg kadetek w Aalborg w Danii.

Osiągnięcia:

Brązowy medal Mistrzostw Polski 2018

Brązowy medal euro grand prix Pilzno 2018

I miejsce w rankingu Polskiej Unii Karate w kategorii kadetki –47 kg 2019

V miejsce na zawodach Polish open w Bielsku białej 2018

V miejsce na zawodach Budapest open 2018

Najlepsza zawodniczka w kategorii młodziczek w województwie pomorskim 2018 r.

KATEGORIA : SPORTOWIEC JUNIOR ROKU 2018 GMINY SZEMUD – chłopcy

NOMINOWANI:

Cezary Stolz AP Pogoń Szczecin

Adam Zdybel KS Delfin Gdynia

Adrian Potrykus AP Bałtyk Gdynia

Nagrodę w imieniu organizatorów wręczała Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i  Zdrowia Urzędu Gminy Szemud Barbara Siemek-Pawłowska

Dla  ADAMA ZDYBLA

Adam uprawia pływanie od 2013 r, czyli od ósmego roku życia. Jest pływakiem licencjonowanym i trenuje w KS DELFIN GDYNIA pod okiem trenera Przemysława Czoków. Adam od początku przygody z pływaniem wykazywał duże zacięcie w tej dyscyplinie i wyróżniał się na tle swoich kolegów z innych klubów. Z każdych zawodów wraca z dyplomami, medalami lub pucharami dla najlepszego zawodnika zawodów. Zwłaszcza w konkurencjach 200, 400, 800m stylem dowolnym, 100, 200m stylem motylkowym, 50 oraz 100m stylem grzbietowym, a także 100 i 200m stylem zmiennym.

Adam jako 12-latek pobił 11 rekordów województwa pomorskiego, jako 13-latek pobił 7 rekordów województwa pomorskiego i wypływał najlepszy czas w Polsce w tej kategorii wiekowej na dystansie 200m stylem dowolnym podczas zawodów Otylia Swim Cup w Szczecinie w grudniu 2018 r. Wciąż utrzymuje się w czołowej trójce najlepszych zawodników 13-letnich w Polsce.

Z dużym zapałem trenuje dwa razy dziennie po półtorej godziny pięć dni w tygodniu na pływalni w Gdyni Chyloni, wkładając dużo serca, zaangażowania i sił, łącząc skutecznie również obowiązki ucznia klasy VII SP w Dobrzewinie-Karczemkach.

Adam był kilkakrotnie stypendystą Rady Gminy Szemud za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu.

Przed Adamem w tym roku ważne zawody – Mistrzostwa Polski, w których jako 14-latek ma zamiar jak najlepiej się zaprezentować. Przygotowuje się do nich poprzez regularne treningi, obozy i zgrupowania. Stawia sobie ambitne cele: uzyskać jak najlepsze czasy życiowe, może jakieś rekordy województwa pomorskiego, albo  lepiej – rekordy Polski.

Przed kolejnymi kategoriami mogliśmy wysłuchać krótkiego występu muzycznego w wykonaniu Małgorzaty Kaszubowskiej – która na co dzień pracuje i  prowadzącej zajęcia w Szemudzkiej Akademii Sztuk Współczesnych i Tradycyjnych w Donimierzu.

KATEGORIA : DRUŻYNA ROKU 2018 GMINY SZEMUD

NOMINOWANI:

LZS Dragon Bojano

UKS Kielno Basket FRED U13K

UKS Dragon Bojano rocznik 2010/2011

Bojano Biega

KKS Koleczkowo

Nagrodę w imieniu organizatorów wręczyła Przewodnicząca Rady Gminy Szemud Aleksandra Perz

DLA

UKS KIELNO BASKET FRED U 13 K

*MISTRZYNIE I WICE MISTRZYNIE POMORZA
*Zawodniczki powołane do Kadry Pomorza 2005 i 2006 Łucja Grządziela do 2006 Karolina Klim, Marta Marsch, Maja Cybrus ,Nela Charynek ( cała kadra liczy 14 zawodniczek) Europejskiej Ligi Koszykówki Dziewcząt (EGBL) na pierwszym etapie w Rydze 2 miejsce a na drugim etapie w Człuchowie 1 miejsce.

KATEGORIA : SPORTOWIEC ROKU 2018 GMINY SZEMUD

Nominowani:

Ewa Herrman, Bojano Biega

Sławomir Bryla , boks HMA

Andrzej Mazur, biegi średnio i długodystansowe

Sergiusz Milak, podróżnik

Mateusz Dampc , piłka nożna

Tutus Butowski  AZS AWFiS Gdańsk , żeglarstwo

Nagrodę w imieniu organizatorów wręczył Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski.

Dla

Tytus Butowski . To bardzo wszechstronny zawodnik w żeglarskiej klasie Laser Radial, który od wielu lat z powodzeniem rywalizuje na arenie krajowej i międzynarodowej. Od kilku lat plasuje się w światowej czołówce żeglarzy w swojej kategorii wiekowej.

Jako zawodnik klubu AZS AWFiS Gdańsk w sezonie 2018 zdobył:

1 miejsce w bardzo prestiżowych międzynarodowych regatach Kieler Woche-Niemcy.

1 miejsce w otwartych Mistrzostwach Polski klasy Laser Radial w rywalizacji z seniorami.

1 miejsce w otwartych Mistrzostwach Polski klasy Laser Radial Speed.

Zdobywca Pucharu Polski w klasie Laser Radial.

Uzyskał również czołowe lokaty w wielu imprezach krajowych.

Jest członkiem Kadry Narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego.

Niestety Tytus w tym dniu nie mógł uczestniczyć w Gali – Wójt Gminy Szemud zapewnił obecnych, że po powrocie zawodnika do kraju osobiście przekaże mu nagrodę.

Na zakończenie nominowani i nagrodzeni stanęli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Zapraszam już na przyszłoroczną Galę Sportu

Tomasz Stein – dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

Galeria