DZIEŃ MATKI W GCKSiR

 

Dzień Matki to jedno z piękniejszych świąt w kalendarzu mające swe miejsce w najpiękniejszym miesiącu roku. Chyba nie ma człowieka, któremu maj nie kojarzy się z ciepłem, dobrem i miłością – z Mamą właśnie.

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji postanowiło ten dzień uczcić w szczególny sposób proponując mieszkańcom Gminy, ale nie tylko – jak się okazuje – udział w II Internetowym Konkursie Wokalnym „Dla Ciebie śpiewam Mamo”. Wystarczyło nagrać piosenkę we własnym wykonaniu i przysłać aby została opublikowana na fb i w ten sposób wzięła udział w konkursie. Naszym GCKowskim zwyczajem poddaliśmy wykonania podwójnej ocenie: przez Jury oraz publiczność. W tym miejscu pragniemy podziękować Państwu za bardzo dużą aktywność na fb. Serduszka sypały się setkami. To wielka nagroda dla młodych, niekiedy bardzo utalentowanych wokalistów. W naszym internetowym – więc mającym duży zasięg – konkursie wzięły udział 3 dziewczęta spoza Gminy Szemud: z Gdyni, Tomaszowa Lubelskiego a nawet z Bielska Białej. Twierdzą, iż obserwują naszą gminę i bardzo im się podoba to co widzą, dlatego chcą uczestniczyć w naszych konkursach.

Przedstawiamy Państwu wyniki pracy Jury oraz ilości oddanych głosów na poszczególnych wykonawców.

KATEGORIA PRZEDSZKOLA I KLASY „0” SOLO

I miejsce – Lila Adamek – Łukaszewska

KATEGORIA KLASY I – III – SOLO

I miejsce – Agata Witza

II miejsce – Oliwia Baranowska

II miejsce – Maja Wójtowicz

III miejsce – Weronika Ptach

KATEGORIA KLASY I – III – ZESPÓŁ

I miejsce – Chór Belle Voci z SP w Kielnie

KATEGORIA IV – VI – SOLO

I miejsce – NIE PRZYZNANO

II miejsce – Natalia Hewelt

III miejsce – Martyna Ptach

KATEGORIA IV – VIII  zespół

I miejsce – Chór SP w Koleczkowie

II miejsce – Duet Lena Lawrenc i Oliwia Orzeszk

KATEGORIA MŁODZIEŻ DO 25 LAT – SOLO

I miejsce – Julia Rączka

KATEGORIA ZESPÓŁ – działające przy stowarzyszeniach, parafiach, nieformalne

I miejsce – Schola Dziecięca „Jagiellonki”

JURY PRZYZNAŁO DWIE NAGRODY  SPECJANE DLA:

Orkiestry Dętej Gminy Szemud

Regionalnego Zespołu „Koleczkowianie”

Ponadto w Internetowym Konkursie o nagrodę publiczności uczestnicy uzyskali następującą ilość głosów:

 1. ZESPÓŁ „BELLE VOCI” Z SP KIELNO – 323 głosy
 2. CHÓR SP KOLECZKOWO – 303 głosy
 3. LILA ADAMEK – ŁUKASZEWSKA – 214 głosów
 4. Agata Witza – 134
 5. Schola Dziecięca „Jagiellonki” – 128
 6. Oliwia Baranowska – 61
 7. Zespół „Koleczkowianie” – 58
 8. Duet Lena Lawrenc i Oliwia Orzeszk – 47
 9. Orkiestra Dęta Gminy Szemud- 44
 10. Weronika Ptach- 42
 11. Julia Rączka – 33
 12. Natalia Hewelt – 28
 13. Martyna Ptach – 26
 14. Maja Wójtowicz – 23

Aby jeszcze podnieść uroczysty charakter Dnia Matki, GCKSiR przeddzień święta zaprosiło mieszkańców na Koncert. Jako gość specjalny wystąpił kolumbijski tenor i saksofonista Juan Felipe Alvarado, który swą osobowością sceniczną, urokiem osobistym i doskonałym warsztatem muzycznym porwał słuchaczy. Śpiewaliśmy wspólnie, klaskaliśmy, pewnie porwalibyśmy się do tańca, tyle że miejsca zbrakło. No właśnie – na koncert przybyło wielu, bardzo wielu słuchaczy. Sala kameralna Centrum Muzycznego dosłownie pękała w szwach. Serce organizatorów rosło. Urosło jeszcze bardziej, kiedy w drugiej części koncertu wręczano nagrody laureatom a oni – mali – więksi – z zaangażowaniem i przejęciem wyśpiewywali słowa miłości swym Mamusiom. To naprawdę piękne przeżycie.  W nagrodę KAŻDY wykonawca otrzymał wejściówkę na basen lub ściankę wspinaczkową w Centrum Sportowym w Kielnie. Jako nagrodę publiczności GCKSiR zespołom ufundowało michę cukierków a maleńka Lila otrzymała wielkiego, różowego jednorożca. Dziękujemy wszystkim wykonawcom, kochanym Rodzicom, zaangażowanym nauczycielom i Wam droga publiczności – zarówno tej wirtualnej, jak i realnie obecnej w Kielnie na koncercie. Jak to niegdyś w bajkach mówiono … „i ja tam byłem, miód i wino piłem…” Wina i miodu nie było ale za to znalazły się pyszne słodkości i kawusia. I było naprawdę, bardzo, bardzo przyjemnie.

(2) Facebook

(2) Facebook

Fotorelacja z koncertu w Centrum Muzycznym w Kielnie w dniu 25 maja 2022