Pamiętacie zapewne przedcovidowy czas, kiedy to z okazji Dnia Kobiet spotykaliśmy się podczas Marcowych Wieczorów Kabaretowych. Chcemy do tego zwyczaju wrócić. Proponujemy zatem Państwu kilka wydarzeń w okresie około święta kobiet. Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski wraz z Dyrektorem GCKSiR w Szemudzie mając nadzieję, że panowie zaproszą swoje kobiety do spędzenia wieczoru w pogodnym nastroju w Centrum Samorządowym, proponują takie formy:

7 marca o godz.19.00 w sali widowiskowej Centrum Samorządowego pokażemy Państwu spektakl komediowy w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Różnorodności zatytułowany „Boeing Boeing”. Autorem sztuki jest francuski dramatopisarz Marc Camoletti . Została ona napisana w 1960 roku, grana w 55 krajach świata doczekała się wielu przekładów i adaptacji. Zrealizowana przez znakomite teatry, m.in. na West Endzie i Broadwayu – teraz umili Państwu marcowy wieczór Gminie Szemud. Bilety w cenie 40 zł.

W sam Dzień Kobiet proponujemy spędzenie wieczoru ze znanym znakomitym  artystą kabaretowym, autorem tekstów i konferansjerem Tomaszem Jachimkiem. Z wykształcenia dziennikarz był członkiem kabaretu „Strzały z Aurory”.

Od 2005 roku jest stałym gościem programu publicystyczno-satyrycznego „Szkło kontaktowe” nadawanego na antenie TVN24. Oprócz tego od grudnia 2006 roku publikuje w tygodniku Newsweek Polska felietony z cyklu „Pięciopak Jachimka”. Wcielał się w postać Syna w emitowanym przez TVP2 serialu kabaretowym „Rodzina Trendych. W 2016 nawiązał współpracę z Grupą Onet-RAS Polska czego wynikiem był program „Żółte papiery” emitowany w OnetTV, program pokazywał autorski komentarz do wydarzeń kulturalnych, politycznych i sportowych. Program we wrześniu zmienił nazwę na „Świat według Jachimka”.

Tomasz Jachimek wystąpi o godz. 19.30. Jeśli okaże się, iż zainteresowanie programem jest duże, zorganizujemy dla Państwa drugi spektakl o 17.30. Koszt biletu wynosi 20 zł.

Zwyczajem szemudzkiego Dnia Kobiet jest znalezienie chwili na wspólne spożycie tortu, każda Pani otrzyma symbolicznego kwiatka z życzeniami. Będzie czas na „małą czarną” i chwilę rozmowy.

Kolejną propozycją na spędzenie kulturalnego wieczoru jest koncert zespołu „Smile Trio”, który tworzą mieszkańcy naszej gminy Jagoda, Ilona i Dariusz Wojciechowscy. 10 marca o godz. 18.30 ponownie w Centrum Samorządowym artyści przeniosą nas w świat kobiet, miłości i poezji malowanej muzyką. Bilet na to wydarzenie kosztował będzie jedyne 10 zł od osoby.

I ostatnie już marcowe wydarzenie to „Koncert na BIS” w wykonaniu naszej Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą Wojciecha Kubika oraz Kaszubskiego Zespołu Regionalnego „Koleczkowianie” pod kierownictwem Tadeusza Dargacza. Powtórzymy tu program, który został zagrany w dniu 21 lutego. Zainteresowanie nim było tak duże, iż już drugiego dnia po ogłoszeniu zabrakło biletów – stąd pomysł na powtórne wykonanie. Zatem zapraszamy 24 marca na godz.19.00. Wejście na koncert tylko za okazaniem bezpłatnych wejściówek.

Bilety oraz wejściówki zakupić (odebrać) będzie można w hali sportowej w Szemudzie i  w Bojanie oraz w Centrum Samorządowym. Pamiętajmy tylko o tym, że sala widowiskowa CS w Szemudzie pomieści około 200 miejsc. Zatem zakładając, iż zechcą Państwo uczestniczyć w danym wydarzeniu, należy pośpieszyć się z zakupem biletów. Ważna informacja jest taka, iż biletów nie rezerwujemy.

Cieszymy się, iż miesiąc marzec – miesiąc, w którym oddajemy Państwu do użytku przepiękny obiekt Centrum Samorządowego w Szemudzie, obfitował będzie w tak interesujące wydarzenia kulturalne. Mamy nadzieję, że utrafimy w gust społeczności i zechcą Państwo skorzystać z naszych propozycji.

 

DO  ÙZDRZENI