DZIEŃ KOBIET

I Gminny Dzień Kobiet miał miejsce 9 marca 2016r.  wystąpił wówczas Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Było to wielkie wydarzenie kulturalne, jakiego dotąd nie było w Gminie Szemud. Zainteresowanie koncertem przeszło oczekiwania organizatorów. Podziwiano kunszt artystów. Na scenie razem (zespół śpiewaczy, tancerze i orkiestra) pojawiło się ponad 100 osób.

Kolejne to:

  • 8 marca 2017r. – Kabaret Młodych Panów
  • 7 marca 2018r. Marcowy Wieczór Kabaretowy a w nim kabarety: Koń Polski, Czesuaf, Łowcy.B.
  • 8 marca 2019r. – Kabaret „Smile”
  • 9 marca 2020r. – „Kabaret Pod Wyrwigroszem” – ostatnia impreza kulturalna, jaką udało się nam przeprowadzić przez ogłoszeniem lockdownu.

Bilety na te imprezy znikały na wiele tygodni przed terminem.

Każdego roku zamawialiśmy tort a panie z KGW Szemud oraz wolontariusze dzieliły go i roznosiły publiczności. Panowie życzyli paniom śpiewająco „Sto lat”. Robiliśmy sobie kawkę i kończyliśmy wieczór pełen wrażeń rozmawiając  w pogodnych nastrojach. Każda pani otrzymywała również z rąk Wójta i panów Radnych kwiat zwany tulipanem. Można by rzec – piękne czasy…

W tym roku – jak wszystko – również Dzień Kobiet w Gminie Szemud będzie wyglądał inaczej. Na poły sportowo – ale o tym gdzie indziej. Kulturalnie, wszystko w wersji online, GCKSiR zaprasza Państwa do obejrzenia „Spektaklu na Bis” pt. „Choróbsko” wg Jana Piepki.  Spektakl został zrealizowany przez znakomitą, amatorską Szemudzką Grupę Teatralną. Jego premiera odbyła się w 28 stycznia 2018r. Wówczas spektakl został zarejestrowany i dzięki temu obecnie mamy przyjemność przypomnieć się ufając, że obejrzycie go Państwo z równą przyjemnością jak ongiś. Zobaczyć go będzie można od 6 marca na profilu facebookowym GCKSiR lub na You Tube na naszym nowopowstałym  kanale kulturalnym „kierunek kultura”. Więcej informacji na stronie internetowej gcksir.szemud.pl.

Trwają również prace przy tworzeniu muzycznego prezentu dla pań. O was i dla was – drogie kobiety. Podobnie jak do piosenki walentynkowej i ten utwór zostanie zilustrowany wideoklipem. Szukajcie nas w mediach społecznościowych.

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie – zwłaszcza jego męska część, z dyrektorem Tomaszem Steinem na czele, życzy wszystkim paniom radości, miłości, zdrowia, szczęścia i sukcesów. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!