BAJECZNE SPOTKANIA TEATRALNE

W czasie ferii zimowych GCKSiR od kilku już lat zaprasza dzieci i młodzież do spędzania czasu w atmosferze teatru. „Bajeczne Spotkania Teatralne” to warsztaty teatralne, podczas których uczestnicy w ciągu 5 dni tworzą spektakl,  ostatniego dnia pokazywany uroczyście zaproszonym gościom. W tym roku, w pierwszym tygodniu ferii Bajeczne Spotkania odbywały się w Szkole Podstawowej w  Bojanie. Tu pragniemy serdecznie podziękować Pani Dyrektor Danucie Mostrąg za umożliwienie przeprowadzenia Warsztatów w zawsze gościnnej szkole. Dziękujemy również pracownikom szkoły ( paniom sekretarkom, woźnym, panu konserwatorowi),  którzy z życzliwością pomagali w każdej sytuacji.

Spektakl, który trwał 20 min. , a przecież powstał w ciągu zaledwie kilku dni, powstał na kanwie „Opowieści z Narni” i nosił tytuł „Lew, Czarownica i Stara Szafa”. L.C. Lewisa. Nie była to, oczywiście, adaptacja znanej opowieści a powstało jedynie przedstawienie nią inspirowane, jednak  dało reżyserom i młodziutkim adeptom sztuki teatralnej wiele radości i satysfakcji.

W warsztatach w Bojanie wzięło udział 17 dzieci w wieku od 7 do 12 lat a pracowali z nimi  znani z wielu realizacji teatralnych Aleksandra Perz i Beniamin Koralewski.

Kochani Warsztatowicze gratulujemy Wam zaangażowania, wielkiego nakładu sił, chęci tworzenia, talentu i nade wszystko pięknych efektów Waszej pracy.

Dziękujemy pani Mireli Hebel – Mamie Mai i Marysi ( warsztatowiczek) oraz Dyrektorowi GCKSiR za udostępnienie zdjęć z premierowego spektaklu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Aleksandra Perz