Jesteśmy już po przerwie feryjnej i szkolne zawody sportowe dzieci już wystartowały. W dniu 30 stycznia 2020 roku na Hali Sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie odbyły się eliminacje gminne Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów – w których składach znalazło się ponad 100 zawodników i zawodniczek . Zespoły rywalizowały w dwóch kategoriach : dziewcząt i chłopców.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna reprezentująca Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie,  w składzie : Botko Amelia, Browarczyk Julia, Czoska Daria, Halman Roksana, Klinkosz Anita, Krauza Katarzyna, Potrykus Anna, Sapleta Hanna, Szymańska Karolina, Walkusz Monika, Martyna Krefta, Julia Wołoszyk, Andżelika Samson. Opiekunem drużyny była pani Marta Rapa-Leszczyńska.

Klasyfikacja końcowa (dziewczęta):

  1. ZSP w Szemudzie
  2. SP w Bojanie
  3. SP z oddziałami integracyjnymi w Kielnie
  4. SP w Łebieńskiej Hucie
  5. SP w Koleczkowie

W kategorii chłopców zwyciężyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Bojanie w składzie:

Aleksander Gibas, Michał Polaszek, Mateusz Damięcki, Oskar Gnabasik, Janusz Zandecki, Szymon Tkaczyk, Maks Czech, Bartosz Borkowski, Fabian Gaffke. Opiekunem drużyny był pan Krzysztof Białas.

 

Klasyfikacja końcowa (chłopcy):

  1. SP w Bojanie
  2. ZSP w Szemudzie
  3. SP w Koleczkowie
  4. SP z oddziałami integracyjnymi w Kielnie
  5. SP w Łebieńskiej Hucie

Gratuluję wygranym i życzę powodzenia na zawodach szczebla powiatowego.

 

Tomasz Stein