XIV Gminny Przegląd Małych form Teatralnych – Szemud 2019

 

27 listopada 2019 r. w Hali widowiskowo-sportowej w Szemudzie odbył się  XIV Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych. W tym roku temat przewodni to „Teatralnie o zagrożeniach i uzależnieniach”.

Młodość to okres, w którym pojawia się problem uzależnień wśród dzieci  i młodzieży. Uzależnienia są jednym z największych zagrożeń współczesności. Młodzi ludzie, szczególnie u progu dorastania podejmują wiele różnorodnych, niekiedy zupełnie nowych zachowań, są podatni na „nowinki” – często szkodliwe dla zdrowia. Na przykład źle się odżywiają, spędzają dużo czasu przed komputerem, telewizorem, zaczynają eksperymentować z używkami co jest szczególnie groźnym i niepokojącym zjawiskiem.

Nauczyciele oraz młodzi aktorzy  bardzo dobrze sobie z tym trudnym tematem poradzili.  Komisja Konkursowa oraz zgromadzana publiczność  obejrzała  pięć niesamowitych przedstawień. Uczniowie mogli wykazać się pod względem talentu aktorskiego, scenografii i ruchu scenicznego. Wszystkie inscenizacje zostały nagrodzone gromkimi brawami. Występy oceniało jury w składzie: Hanna Matyskiewicz – Studniarek, Iwon Piastowska i Małgorzata Kaszubowska. Główną nagrodą Przeglądu jest grupowy wyjazd  na spektakl do jednego z teatrów w Gdyni.

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się  8 grudnia 2019 r. w trakcie Mikołajkowych Targów Artystycznych w Hali widowiskowo-sportowej w Szemudzie, gdzie ponownie można będzie obejrzeć spektakle przygotowane przez  laureatów Przeglądu.

 

 

PROTOKÓŁ

 

„XIV Gminnego  Przeglądu  Małych Form Teatralnych – Szemud 2019”

 

 

Komisja Konkursowa (jury) w składzie:

 

  1. Hanna Matyskiewicz-Studniarek – przewodnicząca

 

  1. Iwona Piastowska – członek

 

  1. Małgorzata Kaszubowska – członek

 

stwierdziła,  że  Przegląd  Teatralny,  który  odbył  się  27  listopada  2019 r.  w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie, przebiegał zgodnie z regulaminem.  Komisja Konkursowa po obejrzeniu wszystkich przedstawień teatralnych postanowiła  odejść od przyznania miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych ze względu na małą ilość uczestników.

Werdykt Komisji:

Wyróżnienie otrzymuje Zespół teatralny „Klasa IV”  ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Karczemkach  za spektakl pt. „ Sposób na dręczyciela”  pod kierunkiem p. Lucyny Reitr- Szczygieł

I miejsce – zespół teatralny „Mega Dzieciaki”  ze Szkoły Podstawowej  z Oddziałami Integracyjnymi w Kielnie, za spektakl  pt.”Nie daj się złapać  w sieć” pod kierunkiem p. Katarzyny Wierzbickiej. Spektakl  nagrodzono  za odpowiedni dobór treści oraz za dobrą organizację. Pani Katarzyna  Wierzbicka otrzymuje  wyróżnienie indywidualne.

Grand Prix Przeglądu otrzymuje  Grupa teatralna „Kopciuszek” ze Szkoły Podstawowej Częstkowie za spektakl pt. „Kopciuch” pod kierunkiem: p. Jolanty Uhlenberg, p. Ewy Naczk i p. Tomasza Piotrowicza. Wszyscy instruktorzy otrzymują wyróżnienie indywidualne. Nagroda przyznana za bardzo dowcipny tekst i realizację spektaklu.

Na tym protokół zakończono i podpisano

Fotorealacja z Gminnego Przeglądu Małych Form Teatralnych w dniu 27 listopada 2019 roku