O godzinie 14:00 rozpoczęły się w Szemudzie uroczystości Dnia Strażaka połączone z oddaniem Nowej Remizy OSP w Szemudzie. Pierwszym punktem uroczystości był uroczysty przemarsz z placu przy OSP w Szemudzie na mszę św w kościele parafialnym w Szemudzie. Po mszy św koncelebrowanej przez księdza proboszcza dr hab. Roberta Kaczorowskiego strażacy w uroczyście przemaszerowali przy dźwiękach Orkiestry Dętej Gminy Szemud przed nową remizę OSP w Szemudzie. Licznie przybyli goście, poczty sztandarowe i oczywiście sami strażacy uczestniczyli w otwarciu Nowej Remizy OSP, którą poświęcił proboszcz parafii pw. św Mikołaja w Szemudzie. Zasłużonym druhom przy tej okazji wręczono medale.

GCKSiR dziękuje za zaproszenie na tę uroczystość,  cieszymy się, że mogliśmy chociaż w niewielkim stopniu włączyć się w organizację tego wydarzenia.

Dla przybyłych mieszkańców przygotowana była strefa gastronomiczna. Dzieci mogły skorzystać z darmowych „dmuchańcy”, zwiedzić wozy strażackie i obserwować pracę podnośników.

Na sali widowiskowo-konferencyjnej przez cały czas trwania uroczystości wyświetlany był film dokumentalny „Timura -TV Szemud” o historii OSP w Gminie Szemud.

Dodatkowo, w tym dniu Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski osobiście uruchomił fontannę przed CS w Szemudzie oraz otworzył plac zabaw z siłownią zewnętrzną.

Poniżej krótka fotorelacja z uroczystości

Tomasz Stein

Gminny Dzień Strażaka