Obchody Dnia Niepodległości 11 listopada 2019 roku w Gminie Szemud to również wydarzenie sportowe. Rajd – Bieg z okazji odzyskania niepodległości na dystansie 1918 metrów jest upamiętnieniem tej wyjątkowej daty w historii naszego kraju.

Frekwencja dopisała i na linii startu stawiła się nie tylko nasza młodzież, ale również młodsze dzieci i osoby dorosłe. Każdy otrzymał pamiątkowa koszulkę z nadrukiem RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ, w której mógł pójść lub pobiec. Kilka minut po godzinie 14:00 nadszedł pochód idący z kościoła po zakończonej właśnie Mszy Świętej, a Wójt Gminy Ryszard Kalkowski dał sygnał do startu. Około pięćdziesiąt osób ruszyło ulicą Obrońców Szemuda w kierunku Grabowca. Po przejściu – przebiegnięciu około 800 metrów biegacze dotarli do wozu Ochotniczej Straży Pożarnej, przy którym robili nawrót i wracali ta samą drogą do kapliczki. Następnie skręcali w prawo i przed linią lasu kierowali się na teren Centrum Seniora. Po pokonaniu tego odcinka pozostało uczestnikom tylko okrążenie Orlika i dojście lub dobiegnięcie ulicą Szkolną do Hali Widowiskowo Sportowej w Szemudzie gdzie w okolicach głównego wejścia była umieszczona meta.

Pierwszy na linii startu zameldował się uczeń 8 klasy szkoły podstawowej w Częstkowie 14 letni Arkadiusz Sikora. Na każdego z uczestników czekał pamiątkowy medal, a na terenie hali można było zjeść ciepłą grochówkę lub napić się cieplej herbaty. Kilka chwil później przed rozpoczęciem uroczystości z okazji Dnia Niepodległości na Hali Widowiskowo Sportowej zostały rozdane puchary, które otrzymał również najmłodszy uczestnik biegu 4 letni Marcel Podhordecki z Szemuda  oraz  najstarszy liczący 71 lat Ryszard Tomys z Przetoczyna, który zaczął uprawiać sport 52 lata temu.

 

Pogoda w tym roku sprzyjała sportowcom i choć było dosyć rześko to atmosfera była gorąca. Liczymy, że w przyszłym roku frekwencja będzie jeszcze większą, bo widać duże zainteresowanie sportem amatorskim wśród naszej młodzieży.

Galeria